Štvrtok 30.11.2023
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
27.10.2023 04:00

Študentská kvapka krvi sa začala, osloviť chce najmä mladých


Kvapka krvi


Slovenský Červený kríž (SČK) spustil 29. ročník kampane Študentská kvapka krvi. Zameriava sa na prvodarcov z radov mladých ľudí. Osloviť ich chce najmä v digitálnom priestore.


Kampaň sa začala v pondelok, potrvá do 17. novembra. TASR o tom informovala špecialistka pre komunikáciu SČK Zuzana Vongrejová.

„V kampani sa tento rok budeme snažiť odpovedať aj na nepríjemné otázky, pre ktoré mladí ľudia môžu váhať, či krv darovať alebo nie. Ide napríklad o podmienky darcovstva po príležitostnom užití rôznych návykových látok alebo po tetovaní. Chceme budovať aktívnu základňu darcov v tejto vekovej kategórii, pretože nám chýbajú a práve v nich vidíme budúcnosť bezpríspevkového darcovstva krvi,“ skonštatovala generálna sekretárka SČK Zuzana Rosiarová.

Kampaň sa odštartovala v pondelok o 13:00 hod v priestoroch Internátu Ľudovíta Štúra v Mlynskej doline v Bratislave. Študenti si tam mohli nechať zistiť svoju krvnú skupinu a získať informácie o darcovstve krvi. SČK na kampani tento rok spolupracuje s neziskovým projektom Moja krvná skupina. Tohtoročný slogan kampane je „Sharni svoju krv a život ti dá like“.

Darcom krvi sa môže stať každý, kto má 18 až 60 rokov, aspoň 50 kilogramov a spĺňa základné zdravotné požiadavky. Muži môžu krv darovať každé tri a ženy každé štyri mesiace. Všetky aktuálne usmernenia k darovaniu krvi sa nachádzajú na webovej stránke www.ntssr.sk. Objednať sa na odber možno aj online na webe či prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Autor: (Zdroj: TASR))


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.06.2016
Pozvánka na Tréning koordinátorov komunít priateľských deťom a mladým ľuďom
Nadácia pre deti Slovenska na základe zisťovania potrieb detí a mladých ľudí naštartovala program Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom.
viac
05.10.2019
Študentská kvapka krvi: Buď odvážny a daruj krv – 25. ročník
Desiatky tisíc študentov a mladých ľudí našli za ostatných 25 rokov odvahu a rozhodli sa prvýkrát darovať krv práve počas Študentskej kvapky krvi. Tisícky ďalších tento prvý krok urobí túto jeseň, budete medzi nimi aj vy?
viac
19.10.2020
V pondelok sa začal 26. ročník kampane Študentská kvapka krvi
V pondelok sa začal 26. ročník kampane Študentská kvapka krvi, a to napriek pandémii nového koronavírusu. Potrvá päť týždňov, do 20. novembra. Informovala o tom programová koordinátorka Slovenského Červeného kríža (SČK) Silvia Kostelná.
viac
10.02.2023
Valentínska kvapka krvi od pondelka opäť vyzýva ľudí k darovaniu
Valntínska kvapka krvi od pondelka (13. 2.) opäť vyzýva ľudí k darovaniu krvi. Kampaň Slovenského Červeného kríža (SČK) potrvá do 10. marca. Informovala o tom Silvia Kostelná zo SČK.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %