Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
29.11.2023 03:20

TSK kúpi od obce Čachtice pozemok a chátrajúci dom pri Draškovičovom kaštieli


Ilustračná snímka (TASR)


Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) kúpi od obce Čachtice za symbolické jedno euro pozemok s chátrajúcim domom pri Draškovičovom kaštieli v Čachticiach. TSK ho zbúra a priestor zrevitalizuje. Kúpu schválili v pondelok (27. 11.) na svojom zasadnutí krajskí poslanci.


Podľa vedúceho právneho oddelenia Úradu TSK Tomáša Baláža, pozemok s domom je v blízkosti objektu Draškovičovho kaštieľa a areálu vo vlastníctve kraja. V kaštieli vrcholia práce na jeho revitalizácii. Pozemok a dom sú vo vlastníctve obce Čachtice.         

"Trenčiansky samosprávny kraj a obec Čachtice majú spoločný záujem na revitalizácii celého areálu Draškovičovho kaštieľa. Preto sa navrhuje odkúpenie domu v havarijnom stave a pozemku Trenčianskym samosprávnym krajom od obce Čachtice za kúpnu cenu jedno euro. TSK na vlastné náklady dom zbúra, čím sa umožní revitalizácia celého priestoru," pripomenul Baláž.         

Draškovičov kaštieľ bude po ukončení rekonštrukcie slúžiť ako múzeum, ale aj miesto poskytovania služieb na úrovni 21. storočia. V jeho priestoroch bude kaviareň, turisticko-informačné centrum, kultúrno-kreatívne centrum a nové expozície. V spolupráci s partnerom projektu sa v ňom budú konať kultúrne a vzdelávacie aktivity.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.06.2017
Šaľa rozbieha výstavbu troch bytových domov so 150 bytmi
Mesto Šaľa pripravuje výstavbu troch bytových domov. Súkromná spoločnosť, ktorá byty postaví, začala s prípravou a vyrovnávaním terénu a jeho čistením od náletových drevín.
viac
13.07.2019
Najmenšia obec na Záhorí Koválovec už nechce byť najmenšou
Obec Koválovec v okrese Skalica je najmenšou obcou na Záhorí, aktuálne má 153 obyvateľov. Je to síce najvyššie číslo v tomto tisícročí, ale obec má v pláne aj naďalej zvyšovať počet obyvateľov.
viac
02.12.2020
TSK zrekonštruuje Draškovičovský kaštieľ
Neskororenesančný Draškovičovský kaštiel v obci Čachtice sa dočká komplexnej rekonštrukcie. Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) na jeho obnovu získal 800 000 eur zo zdrojov Európskeho hospodárskeho priestoru.
viac
13.01.2021
Nová Baňa vyhlásila súťaž na predaj pozemku a výstavbu bytového domu
Mesto Nová Baňa vyhlásilo obchodnú verejnú súťaž na predaj stavebného pozemku. Podmienkou samosprávy je, že súkromný investor na ňom postaví nový bytový dom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %