Streda 01.02.2023
Dnes má meniny 
Tatiana
°C
28.11.2019 11:10

Uplynulú noc sa do kontroly vozidiel v Petržalke zapojila aj mestská polícia


Ilustračná snímka, zdroj: Petržalčan


Uplynulú noc zo štvrtka 28. novembra na piatok 29. novembra zorganizovala mestská časť Bratislava-Petržalka hromadnú akciu, na ktorej v súčinnosti s mestskou políciou kontrolovala všetky regulované parkoviská v Petržalke.


Petržalka chce týmto do procesu zapojiť už aj mestskú políciu, ktorá bude spolupracovať pri riešení priestupkov nezodpovedných vodičov.

Od začatia kontroly dodržiavania pravidiel parkovacieho systému v Petržalke ubehli už takmer tri týždne. Stále sa však nájdu nedisciplinovaní vodiči, ktorí nie sú zaregistrovaní v systéme alebo nemajú oprávnenie parkovať. Aj preto Petržalka pristúpila k ráznemu kroku nasadiť do procesu kontroly policajné zložky. „Do akcie chceme povolať niekoľko členov mestskej polície, ktorí spolu so zamestnancami miestneho úradu skontrolujú počas jednej noci vozidlá stojace na regulovaných parkoviskách, t. j. na tých, ktoré sú riadne označené tabuľou „platené parkovisko“. Doteraz sme počas nočných kontrol zaznamenali už viac ako 3000 priestupkov na všetkých značených parkoviskách,“ povedal starosta Petržalky Ján Hrčka.

Upozornenia vo forme lístkov však budú kontrolóri rozdávať aj naďalej, aby si vodiči parkujúci neoprávnene uvedomili, že porušovanie pravidiel parkovacieho poriadku nenechá samospráva bez povšimnutia. „Nechceme, aby bola táto akcia len výstrahou pre vodičov. Chceme skôr, aby bola dôkazom, že samospráva chce naozaj dosiahnuť zmenu v parkovaní k lepšiemu,“ dodal Ján Hrčka, ktorý sa netají tým, že do budúcna bude takýchto akcií viac.

Autor: (ts-MÚ Petržalka)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.11.2019
V Petržalke sa začínajú kontroly parkovania
V Petržalke sa po 10-dňovej testovacej prevádzke začína s ostrými kontrolami dodržiavania pravidiel parkovacieho systému.
viac
13.06.2020
Elektrické kolobežky priniesli aj negatíva
Zdieľané elektrické kolobežky priniesli v Bratislave okrem pozitívneho vplyvu na ekologickú a zdieľanú mobilitu aj negatíva vo forme blokovania komunikácií či porušovania verejného poriadku nadmerne hlučným bezpečnostným alarmom.
viac
28.10.2020
Vďaka regulácii parkovania vzrástol Petržalke počet obyvateľov
V bratislavskej Petržalke vzrástol po 26 rokoch počet obyvateľov s trvalým pobytom. Dôvodom bolo minuloročné spustenie miestnej parkovacej politiky.
viac
05.11.2020
Mesto zrevitalizuje okolie pamätníka obetiam extrémizmu
Hlavné mesto spolu s Metropolitným inštitútom Bratislavy (MIB) pripravili projekt revitalizácie okolia pamätníka obetiam extrémizmu na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.50 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.04 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.46 %