Nedeľa 24.09.2023
Dnes má meniny 
Ľuboš, Ľubor
°C
16.09.2022 04:15

V obci vybudovali novú cyklotrasu dlhú takmer 1,6 kilometra


Ilustračná snímka: (tasr).


V obci Smižany pri Spišskej Novej Vsi vybudovali vďaka európskym fondom nový cyklistický chodník. V týchto dňoch ho dokončili a obec v súčasnosti čaká na kolaudačné rozhodnutie.


Uviedla to Lucia Čujová zo stavebného oddelenia na tamojšom obecnom úrade s tým, že trasa je dlhá takmer 1,6 kilometra.

Celkové náklady sú na úrovni viac ako 350 000 eur, pričom príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja tvorí 95 percent, zvyšok dofinancovala samospráva. "Nová cyklotrasa pribudla mimo zastavaného územia obce s napojením na miestnu komunikáciu na ulici Tomášovská pozdĺž poľnej cesty smerom na Spišské Tomášovce," konkretizovala Čujová. Práce trvali približne rok a to od augusta minulého roka. Cieľom projektu je podľa obce zvýšiť atraktivitu a tiež prepravnú kapacitu nemotorovej dopravy, predovšetkým cyklistickej.

Obec pritom spája s neďalekými Hrabušicami ďalšia cyklotrasa dlhá približne 6,2 kilometra za 1,18 milióna eur. Dokončili ju taktiež počas tohto leta, cieľom projektu je najmä zvýšiť bezpečnosť a komfort cyklistov, ktorí sa na území v blízkosti Slovenského raja pohybujú.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.04.2020
Zapotôčky a mestský park prepojí cyklotrasa
Sídlisko Zapôtočky a mestský park v Prievidzi prepojí cyklotrasa. S jej výstavbou začali stavbári v týchto dňoch. Na prvú etapu cyklochodníka za viac ako 1,5 milióna eur, ktorý povedie do susedných Bojníc, získala prievidzská samospráva financie z fondov Európskej únie.
viac
05.05.2020
Žilina začína budovať cyklotrasu zo sídliska Solinky do centra
Mesto Žilina začína budovať prvý úsek cyklotrasy H2, ktorá spojí sídlisko Solinky s centrom mesta. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka povedie prvý úsek celým sídliskom Solinky a bude sa končiť na Bulvári.
viac
01.07.2020
Mestský park v Prievidzi napreduje vďaka projektom
V týchto dňoch je finalizovaný náučný chodník v Mestskom parku. Ďalší grant pomôže vyriešiť problém s prítokom do jazierka.
viac
28.04.2021
Župa vybudovala cyklotrasu medzi kompou Kyselica a obcou Báč
V utorok 27. apríla 2021 sa uskutočnila záverečná konferencia projektu „SacraVelo – Sieť cezhraničných pútnických cyklotrás v okolí Dunaja“, ktorý bol realizovaný v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko a spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.07 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.00 %