Nedeľa 21.07.2024
Dnes má meniny 
Daniel
°C
08.01.2021 10:40

V roku 2021 chystá B. Štiavnica aj niekoľko väčších investícií


Námestie sv. Trojice v Banskej Štiavnici.


Mesto Banská Štiavnica ešte nemá schválený rozpočet na rok 2021, poslanci o ňom budú hlasovať na niektorom z najbližších mestských zastupiteľstiev. Potvrdila to primátorka Nadežda Babiaková s tým, že v návrhu rozpočtu sa našiel priestor aj na niekoľko väčších investícií.


Hlasovanie o rozpočte na rok 2021 primátorka mesta z decembrového mestského zastupiteľstva stiahla, rozhodovať sa o ňom tak bude až v roku 2021. „Pripravovali sme ho, ešte keď nebol pripravený štátny rozpočet, pri tvorbe sme sa však trafili takmer presne. V podielových daniach je rozdiel medzi naším výpočtom a rozpisom od štátu približne 660 eur,” vysvetlila Babiaková.

Do návrhu rozpočtu sa podľa slov primátorky podarilo dostať aj niekoľko väčších investícií. „V návrhu je napríklad obnova verejných priestranstiev v mestskej pamiatkovej rezervácii z finančných prostriedkov pre lokality UNESCO. V rámci nej je naplánovaná obnova ulice Pod Kalváriou a prvá časť ulice Katova,” uviedla Babiaková. Návrh obsahuje aj úpravy ďalších miestnych komunikácií či realizáciu projektu schodišťového a chodníkového prepojenia zo sídliska Drieňová na ulicu Juraja Fándlyho.

„Je tam aj oprava stropu v krytej plavárni v hodnote 200 000 eur či vybudovanie bežeckej dráhy na atletickom štadióne,” dodala Babiaková. Samospráva by v roku 2021 chcela riešiť aj otázku problematického parkovania v centre mesta. V návrhu rozpočtu mesto počíta s vypracovaním projektovej dokumentácie na vybudovanie záchytného parkoviska na ulici Mierová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.07.2020
Radnica plánuje v rámci participácie podporovať veľké projekty
Mesto Trstená plánuje v budúcom roku prejsť na tzv. vyšší level v rámci participácie občanov na rozvoji samosprávy. Znamená to, že namiesto malých projektov do 500 eur radnica začne prioritne finančne podporovať veľké projekty.
viac
05.01.2021
B. Štiavnica vyhlásila súťaž na rekonštrukciu atletického štadióna
Samospráva Banskej Štiavnice vyhlásila verejnú súťaž na rekonštrukciu a modernizáciu atletického štadióna. Uchádzači o zákazku v predpokladanej hodnote vo výške viac ako 530 000 eur môžu ponuky mestu predložiť do 28. januára.
viac
18.01.2021
V roku 2020 sa aj napriek pandémii Rožňava rozvíjala
Hoci bol vlaňajšok predovšetkým rokom ochorenia COVID-19, samospráva Rožňavy neprestala aj za podpory poslancov pokračovať v budovaní a rozvoji mesta. Uviedol to primátor Michal Domik v zhrnutí uplynulého roka na sociálnej sieti.
viac
26.04.2021
Ulicu Pod Kalváriou mesto zrekonštruuje za viac ako 700 000 eur
Mesto Banská Štiavnica chystá rekonštrukciu ulice Pod Kalváriou, do jej komplexnej obnovy plánuje investovať viac ako 700 000 eur. Ako potvrdila primátorka mesta Nadežda Babiaková, práce čiastočne ovplyvnia aj tohtoročnú letnú turistickú sezónu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %