Streda 17.07.2024
Dnes má meniny 
Bohuslav
°C
10.04.2021 04:10

V Šali pribudli nové wifi zóny s bezplatným internetom


Ilustračná snímka: sala.sk


Na verejných priestranstvách v Šali pribudli nové zóny s bezplatným pripojením na internet. Vysokorýchlostný internet môže verejnosť využívať aj na najfrekventovanejších zastávkach počas čakania na autobus.


Celkovo boli v poslednom období nainštalované v meste tri interné a deväť externých prístupových bodov na bezplatný internet. „Stalo sa tak vďaka iniciatíve WiFi4EU. Mesto na tento projekt získalo grant vo forme poukazu vo výške 15.000 eur financovaného Európskou komisiou. Ten bol určený na podporu inštalácie wifi hotspotov v centrách verejného života v Šali,“ uviedla hovorkyňa mesta Dajana Hanesová.       

Prístupové body na bezplatný internet nájdu obyvatelia a návštevníci mesta napríklad v parku medzi Vlčanskou a Dolnou ulicou, na viacerých autobusových zastávkach, pri mestskej športovej hale, pri základnej umeleckej škole a na ďalších frekventovaných miestach. „Spôsob prihlásenia sa je veľmi jednoduchý. Po prvom napojení sa užívateľ pri zmene lokality automaticky pripojí aj do nasledujúcej wifi zóny. Funguje to jednoducho a prakticky,“ dodala Hanesová.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.04.2019
Výzva na bezplatné Wi-Fi len od zajtra do piatku
Slovenské mestá a obce sa môžu už po druhý raz zapojiť do výzvy na predkladanie žiadostí v rámci iniciatívy WiFi4EU. Výzvu Európska komisia zverejní zajtra 4. apríla 2019. Aktuálna však bude len jeden a pol dňa, teda do piatka 5. apríla 2019.
viac
02.06.2020
Bezplatné wifi zóny v Hlohovci sú opäť v prevádzke
Bezplatné wifi zóny, ktoré radnica v Hlohovci vypla začiatkom apríla, sú opäť funkčné.
viac
13.01.2021
V Šali pribudli nové zóny s bezplatným internetom
V Šali pribudli nové wifi zóny, v ktorých môže verejnosť bezplatne využívať vysokorýchlostný internet. Mesto na ich vybudovanie získalo financie z operačného programu Integrovaná infraštruktúra.
viac
12.08.2023
WIFI pre teba
Obec Beluša nechala vybudovať bezdrôtové internetové pripojenie pre šesť nových lokalít, v ktorých to v obci komunitne žije. Vybrané miesta museli spĺňať technické predpoklady a finančnú dostupnosť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %