Streda 28.02.2024
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
13.01.2021 03:10

V Šali pribudli nové zóny s bezplatným internetom


Ilustračná snímka.


V Šali pribudli nové wifi zóny, v ktorých môže verejnosť bezplatne využívať vysokorýchlostný internet. Mesto na ich vybudovanie získalo financie z operačného programu Integrovaná infraštruktúra.


V rámci projektu radnica nechala nainštalovať šesť interných a rovnaký počet externých prístupových bodov na bezplatný internet. „Ide o verejne prístupné budovy, ako je Kultúrny dom vo Veči, Kultúrny dom v Šali, Mestská knižnica J. Johanidesa či Mestský úrad Šaľa,“ uviedla hovorkyňa mesta Dajana Hanesová.

V uliciach Šale môže verejnosť využívať wifi zónu vo Veči na Pribinovom námestí, na pešej zóne v centre mesta, v okolí amfiteátra, v Nemocničnom parku medzi ulicami Feketeházyho, Kráľovská a Nemocničná. Voľne dostupnou bezplatnou sieťou bude pokrytá aj lokalita okolo záchytného parkoviska na Dolnej ulici a okolie mestského cintorína.

Ako pripomenula Hanesová, wifi sieť je nielen bezplatná, ale aj bez hesla. „Všetky prístupové body sa identifikujú ako WiFi pre Teba a po úspešnom pripojení sa každému používateľovi zobrazí ako uvítacia stránka www.sala.sk. Po prvom napojení sa pri zmene lokality používateľ automaticky pripojí do nasledujúcej zóny v meste,“ vysvetlila Hanesová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.02.2019
Radnica chce centrum mesta pokryť bezplatným internetom
Centrum Želiezoviec by mohlo byť v budúcnosti pokryté bezplatným širokopásmovým internetom. Mestskí poslanci už pred časom schválili podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok z európskych fondov. Z dotácie by sa následne vybudovali prístupové bezdrôtové body.
viac
30.09.2019
Prístup k internetu môžu bezplatne využívať obyvatelia aj návštevníci
Dolnokubínska samospráva vybudovala wifi zóny na troch verejne prístupných miestach v meste. Bezplatné internetové pripojenie je obyvateľom a návštevníkom mesta k dispozícii na Hviezdoslavovom námestí, v Parku Martina Kukučína a na Námestí slobody.
viac
05.02.2020
V meste pribudnú nové wifi zóny s bezplatným internetom
V Leviciach pribudne už čoskoro desať nových bezplatných wifi zón. Mesto ich vybuduje v rámci projektu Wifi pre Levice, na ktorý získalo z fondov Európskej únie takmer 14-tis. eur.
viac
10.04.2021
V Šali pribudli nové wifi zóny s bezplatným internetom
Na verejných priestranstvách v Šali pribudli nové zóny s bezplatným pripojením na internet. Vysokorýchlostný internet môže verejnosť využívať aj na najfrekventovanejších zastávkach počas čakania na autobus.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %