Sobota 25.09.2021
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
11.09.2021 02:55

V Šali sa začala rekonštrukcia ciest za vyše dva milióny eur


Ilustračná snímka, zdroj: Slovo Šaľanov


V Šali sa v týchto dňoch naplno rozbehla rozsiahla rekonštrukcia komunikácií. Stavebné práce v hodnote takmer 2,3 milióna eur sa postupne dotknú viacerých ulíc.


Rekonštrukcia bude zahŕňať odfrézovanie pôvodných vrstiev vozovky, úpravu podložia, vybudovanie nových obrubníkov, osadenie nových kanalizačných poklopov a uloženie novej asfaltovej vrstvy. Celkovo sa vyfrézuje 41.352 štvorcových metrov povrchu a osadí sa 439 kanalizačných poklopov. Súčasťou prác bude aj vybudovanie novej Hospodárskej ulice. Prvé práce sa začali koncom augusta a potrvajú približne do konca októbra.       

Realizovať sa bude aj rekonštrukcia kanalizácie, osadenie obrubníkov a žľabov a položenie dlažby. „Na rekonštrukciu komunikácií v Šali sa používa špeciálna piesková asfaltová zmes, ktorá zabraňuje vystupovaniu trhlín na povrch. Zmes sa pokladá na betónový podklad tam, kde sú už trhliny vytvorené alebo kde je predpoklad, že sa môžu vytvoriť,“ uviedla Simona Tančáková zo spoločnosti Eurovia SK, ktorá stavebné práce realizuje.       

Ako doplnila, na niektorých uliciach už motoristi môžu jazdiť po novom asfalte, na ďalších sa stavebné práce rozbiehajú. „Rekonštrukcia miestnych komunikácií sa postupne dotkne najmä obyvateľov ulíc Nešporova, Okružná, Partizánska, Vajanského, Murgašova, Jesenského, Krátka, Pionierska, Boženy Nemcovej, Narcisová, Hollého, Cintorínska, Lúčna, Hospodárska, Generála Ludvíka Svobodu, Československej armády a obyvateľov Ulice Slovenského národného povstania,“ dodala Tančáková.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.05.2017
Radnica začala s rekonštrukciou ciest a chodníkov
Liptovskomikulášska mestská samospráva sa s príchodom jarného počasia púšťa do rekonštrukcie ciest a chodníkov. Nový asfalt dostanú tisícky metrov komunikácií v centre mesta aj v mestských častiach.
viac
24.11.2017
V Handlovej finišujú s rekonštrukciou komunikácií
V Handlovej finišujú s projektom väčšej rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov vo viacerých častiach mesta. Samospráva zároveň investovala financie aj do opravy parkovísk. Celá investícia ju vyšla na takmer 1,5 milióna eur.
viac
12.01.2018
Obec Hriňová bude v roku 2018 pokračovať v obnove komunikácií
Viac ako 317 000 eur investovala vlani Hriňová do údržby, opráv a rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov či do výstavby parkovacích plôch. Hriňová, ktorá má v rámci Slovenska piaty najväčší kataster, spravuje totiž až 178 kilometrov ciest.
viac
14.10.2020
Mesto Svidník pokračuje v rekonštrukcii miestnych komunikácií a chodníkov
Mesto Svidník začalo ďalšiu fázu rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov. Celkovo preinvestuje viac ako 117 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Kristína Tchirová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.79 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.42 %