Štvrtok 29.02.2024
Dnes má meniny 
Radomír
°C
27.03.2017 02:49

V Žiline začne zber objemných komunálnych odpadov


Ilustračná snímka: (int).


Na území mesta Žilina sa začne 4. apríla zber objemných komunálnych odpadov, ktorý postupne vo všetkých mestských častiach potrvá do 28. mája. Informoval o tom hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.


"Termín umiestnenia veľkokapacitných kontajnerov je vždy od utorka do nedele, pretože v pondelok je manipulačný presun na jednotlivé stojiská podľa zverejneného harmonogramu," uviedol Čorba.      

Upozornil, že do veľkokapacitných kontajnerov nepatria chladničky, televízory, akumulátory, elektronika a ďalšie komodity, ktoré môžu Žilinčania bezplatne odovzdať v zberných dvoroch na Jánošíkovej ulici v centre mesta a v mestskej časti Považský Chlmec pri skládke odpadu počas pracovných dní od 10. do 18. hodiny a v sobotu od 8. do 12. hodiny.      

Do veľkokapacitných kontajnerov podľa hovorcu mesta Žilina patria napríklad koberce, podlahoviny, nábytok, šatstvo, bytové jadrá, matrace, detské kočíky. "Pneumatiky môžu obyvatelia odovzdať iba do pneuservisu alebo distribútorom pneumatík. Záhradkári majú možnosť počas marca umiestniť odpad do pripravených zberných nádob v jednotlivých záhradkárskych oblastiach," doplnil Čorba.      

"Na viacerých sídliskách býva často problém s umiestnením veľkokapacitných kontajnerov, preto žiadame občanov o strpenie pri ich umiestnení. Zároveň vyzývame obyvateľov jednotlivých mestských častí, aby kontajnery zbytočne neprepĺňali odpadom, ktorý následne obmedzuje premávku na komunikáciách," uzavrel hovorca mesta Žilina.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.10.2016
Čím viac turistov, tým horšie pre obec
„Ekonomika nakladania s odpadmi, vrátane ich triedenia, je pre nás ťažiskovou,“ hovorí starosta Donovál Miroslav Daňo.
viac
10.03.2017
V Motyčkách vyzbierajú viac ton vytriedeného odpadu ako zmesového
Z obce Motyčky (110 obyvateľov plus chalupári), ležiacej neďaleko Banskej Bystrice v nadmorskej výške 678 metrov nad morom, vyviezli v roku 2012 vyše 42 ton zmesového komunálneho odpadu, o rok neskôr 38 ton, v roku 2014 to bolo 29, v roku 2015 len 22 a vlani dokonca iba 12,67 tony.
viac
10.05.2017
Prevážame vzduch. Ak PET fľašu, škatuľu alebo plechovku nezošliapneme
Pri kontajneroch na triedený odpad sa s tým stretávame často. Nestlačené PET fľaše, plechovky z pív, nápojové kartóny, prípadne obrovské neskladné kusy polystyrénu často zmenšia možnosti kontajnera a neraz doň – v skutočnosti iba z polovice naplneného – už viac nevpraceme.
viac
17.05.2017
Podstatná časť bratislavského komunálneho odpadu končí v spaľovni
V minulom roku sa v rámci Bratislavy vyzbieralo 157 217 ton komunálneho odpadu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %