Piatok 23.02.2024
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
09.01.2021 11:30

V Žiline zastavili distribúciu štartovacích balíčkov k bioodpadu do 24. januára


Ilustračná snímka (archív ON)


Distribúcia štartovacích balíčkov k triedeniu kuchynského bioodpadu v Žiline je pozastavená do nedele 24. januára. Dôvodom sú aktuálne opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu a nariadenia o obmedzení pohybu.


Balíčky pripravilo mesto ako benefit nad rámec zákonom stanovených povinností. Obyvatelia panelákov a bytových domov si ich môžu bezplatne vyzdvihnúť v areáli Mestskej krytej plavárne Žilina podľa harmonogramu. "Balíček obsahuje košík na kuchynský odpad, 24 kusov biologicky rozložiteľných vreciek a návod, ako správne triediť tento druh odpadu," informoval TASR  hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Vytriedený kuchynský bioodpad môžu Žilinčania už teraz vyhadzovať do špeciálnych kontajnerov, ktorých sto kusov v meste rozmiestnili do konca minulého roka. V tomto roku pribudne v Žiline ďalších 200 kontajnerov.       

Samospráva upozorňuje vodičov, aby pri parkovaní vozidiel dodržiavali bezpečnú vzdialenosť od kontajnerov. "V mnohých prípadoch je ich vysýpanie sťažené práve nevhodne zaparkovanými automobilmi, ktoré bránia prejazdu zberného vozidla na odpad. Ďalším problémom sú vandali, ktorí znehodnocujú mestský majetok. Napriek tomu, že sú kontajnery v uliciach len niekoľko dní, už sa objavili prípady ich poškodenia," uviedol Miškovčík.       

Vytriedený bioodpad z mesta budú dvakrát týždenne odvážať do priemyselnej kompostárne v Dolnom Hričove. O náhradných termínoch distribúcie bude mesto informovať.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.08.2017
Rekonštrukcia v žilinskej MiniZOO prinesie zvieratám väčší komfort
Žilinská MiniZOO, ktorá je v správe mestského Centra voľného času, Kuzmányho 105 na sídlisku Vlčince, rekonštruuje priestory, v ktorých sa chovajú zvieratá. Od nového školského roka tak budú mať zvieratá väčší komfort.
viac
11.10.2018
Ožijú povesti?
V piatok 19. októbra 2018 o 17:00 sa uskutoční ďalšia zaujímavá potulka naším mestom, s názvom Ožijú povesti?. Jedná sa o druhé pokračovanie úspešnej potulky o povestiach a legendách o Žiline.
viac
01.06.2021
Nitra začne od júla so zberom kuchynského bioodpadu na sídliskách
V priebehu júna pribudnú v Nitre na kontajnerových stojiskách hnedé zberné nádoby s označením BRKO. Na sídliskách začne zber od júla, v rodinných domoch do konca roka.
viac
08.07.2022
Zber kuchynského bioodpadu spustia onedlho aj v Novom Meste a Rači
So zberom kuchynského bioodpadu sa v Bratislave postupne v lete začne aj v mestských častiach Nové Mesto a Rača. V septembri a októbri bude nasledovať mestská časť Staré Mesto. Informovali o tom z bratislavskej mestskej firmy Odvoz a likvidácia odpadu (OLO).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %