Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
09.01.2021 11:30

V Žiline zastavili distribúciu štartovacích balíčkov k bioodpadu do 24. januára


Ilustračná snímka (archív ON)


Distribúcia štartovacích balíčkov k triedeniu kuchynského bioodpadu v Žiline je pozastavená do nedele 24. januára. Dôvodom sú aktuálne opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu a nariadenia o obmedzení pohybu.


Balíčky pripravilo mesto ako benefit nad rámec zákonom stanovených povinností. Obyvatelia panelákov a bytových domov si ich môžu bezplatne vyzdvihnúť v areáli Mestskej krytej plavárne Žilina podľa harmonogramu. "Balíček obsahuje košík na kuchynský odpad, 24 kusov biologicky rozložiteľných vreciek a návod, ako správne triediť tento druh odpadu," informoval TASR  hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Vytriedený kuchynský bioodpad môžu Žilinčania už teraz vyhadzovať do špeciálnych kontajnerov, ktorých sto kusov v meste rozmiestnili do konca minulého roka. V tomto roku pribudne v Žiline ďalších 200 kontajnerov.       

Samospráva upozorňuje vodičov, aby pri parkovaní vozidiel dodržiavali bezpečnú vzdialenosť od kontajnerov. "V mnohých prípadoch je ich vysýpanie sťažené práve nevhodne zaparkovanými automobilmi, ktoré bránia prejazdu zberného vozidla na odpad. Ďalším problémom sú vandali, ktorí znehodnocujú mestský majetok. Napriek tomu, že sú kontajnery v uliciach len niekoľko dní, už sa objavili prípady ich poškodenia," uviedol Miškovčík.       

Vytriedený bioodpad z mesta budú dvakrát týždenne odvážať do priemyselnej kompostárne v Dolnom Hričove. O náhradných termínoch distribúcie bude mesto informovať.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.08.2016
Žilina získa na projekt znižovania uhlíkových emisií príspevok 144 454 eur
Mesto Žilina získa na implementáciu projektu, zameraného na znižovanie uhlíkových emisií v mestách, finančný príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške 144 454 eur formou refundácie.
viac
24.02.2017
Mesto poskytuje príležitosť talentovaným ľuďom
V Žiline sa konal seminár na podporu kultúrno-kreatívnej tvorby, na ktorom sa prezentovali aktivity podnikania a budovania start-up komunity v meste. V súčasnosti prebiehajú prípravy na otvorenie Kreatívneho centra. Pripravuje sa projekt, o ktorom môžete rozhodnúť aj Vy!
viac
02.04.2019
sme ZA čistejšie mesto
Po ústupe zimy a s príchodom jari začína obyvateľov nášho mesta trápiť neporiadok. Sídliská sú plné odpadkov, na chodníkoch nachádzame ohorky z cigariet, pri prechádzkach v parkoch či oddychových zónach nám zase skríži cestu množstvo obalov z potravín a nápojov.
viac
13.05.2019
Apríl – mesiac čistoty je za nami
Žilinská radnica vyhlásila apríl za mesiac čistoty. Počas celého mesiaca sa konalo v meste množstvo dobrovoľníckych akcií, ktoré mali za cieľ vyčistiť svoje okolie, zbaviť mesto odpadkov a spopularizovať medzi obyvateľmi pozitívny prístup k životnému prostrediu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %