Štvrtok 30.11.2023
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
13.11.2023 01:05

Zástupcovia ZMOS rokovali s novým vedením ministerstva dopravy SR


Snímka z rokovania, zdroj: ZMOS


Zástupcovia Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) na čele s predsedom ZMOS Jozefom Božikom 9. novembra absolvovali rokovanie s novým vedením ministerstva dopravy SR – s ministrom Jozefom Rážom a jeho štátnou tajomníčkou Denisou Žilákovou a štátnym tajomníkom Igorom Chomom.


„Hlavnými témami bola stavebná legislatíva, otázka Štátneho fondu rozvoja bývania, dopravnej infraštruktúry i eurofondov. Kľúčová je momentálne otázka stavebnej legislatívy. Ministerstvo dopravy má záujem vyjsť v ústrety požiadavkám samospráv a oddialiť účinnosť zákona o stavebných konaniach, tzv. stavebného zákona. Expertné skupiny rezortu dopravy a ZMOSu budú mať priestor na prípravu nového znenia zákona tak, aby táto kompetencia, pokiaľ ide o stavebné konanie a stavebné povolenie, zo samospráv neodišla. Ministerstvo dopravy deklarovalo čo najužší záujem na spolupráci so ZMOSom, čoho dôkazom bude aj prizývanie ZMOSu do pracovných skupín,“ informoval predseda ZMOS Jozef Božik.

Pracovného rokovania v priestoroch Ministerstva dopravy SR v Bratislave sa vo štvrtok 9. novembra 2023 zúčastnil aj 1. podpredseda ZMOS Martin Červenka, podpredseda Komory miest Martin Chren, podpredsedníčka Komory obcí Martina Kubišová a predseda sekcie dopravy a výstavby Rady ZMOS Peter Vajda.

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.07.2020
Rada ZMOS rokovala s ministrom Eduardom Hegerom
V poradí 9. rokovanie Rady ZMOS rozhodlo o októbrovom rokovaní 31. snemu ZMOS. Venovalo sa aj aktuálnej situácii a členovia Rady ZMOS tiež diskutovali s ministrom financií SR Eduardom Hegerom.
viac
30.10.2020
Hľadajú sa možnosti na pokračovanie programu MOPS
Rezort vnútra a splnomocnenkyňa vlády SR ubezpečujú všetky obce a mestá, ktorým končia zmluvy o NFP koncom roka 2020 v programe MOPS, že intenzívne hľadajú možnosti pre identifikáciu dostupných finančných zdrojov, ktoré umožnia spustiť ďalšie výzvy.
viac
05.06.2021
Mapovanie detských dopravných ihrísk
Združenie miest a obcí Slovenska dáva do pozornosti snahu snahu Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky o oživenie detských dopravných ihrísk, ktoré by synergicky prepojili pohybové aktivity a dopravné povedomie u detí.
viac
26.08.2021
U ministra riešili aktuálne témy v sociálnej oblasti
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Branislav Tréger sa spolu s Boženou Kováčovou, predsedníčkou Sekcie sociálnych vecí a marginalizovaných komunít ZMOS a starostkou obce Jánová Lehota, zúčastnili pracovného stretnutia na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %