Štvrtok 21.02.2019
Dnes má meniny 
Eleonóra
5°C Bratislava
25.04.2018 10:25

Jedenásť nových červeno-bielych kontajnerov v Piešťanoch


Ilustračná snímka


Piešťany sa stali už piatym mestom, kde boli počas apríla rozmiestnené červeno-biele kontajnery určené na zber drobného elektra. 11 kontajnerov vytvorí obyvateľom mesta komfortný systém triedenia a zberu malých elektrospotrebičov akými sú fény, mixéry, mobilné telefóny, ale i batérie a akumulátory.


Unikátna sieť červeno – bielych kontajnerov, ktorú buduje organizácia zodpovednosti výrobcov ASEKOL SK od roku 2016 sa tak rozšírila aj do piateho mesta. Za viac, ako rok fungovania sa prostredníctvom červeno – bielych kontajnerov vyzbieralo už takmer 10 t drobného elektra.

Doterajšie skúsenosti s fungovaním červeno – bielych kontajnerov sú veľmi pozitívne, poukazujú na to i referencie z miest, kde sa používajú.

„Mesto Šaľa privítalo možnosť priblížiť zber drobného elektroodpadu obyvateľom. Aj keď sme od  obyvateľov nezaznamenali konkrétne skúsenosti, tento systém hodnotíme pozitívne. Obyvatelia rozmiestnením uvedených kontajnerov dostali možnosť zbaviť sa drobného elektroodpadu operatívne a nemusia ho nosiť do zberného dvora. Svedčia o tom aj množstvá, v našom meste sa cca každé tri mesiace pozbiera asi 1 tona takéhoto odpadu.“ Uviedla Ing. Edita Haládiková, Referát životného prostredia OSaKČ MsÚ Šaľa.

„Mesto Hlohovec rozšírilo systém triedeného zberu komunálnych odpadov na území mesta v novembri 2016 rozmiestnením 9 špeciálnych stacionárnych kontajnerov na zber malého elektroodpadu a batérií. V meste sú prevádzkované 2 zberné dvory a tieto kontajnery doplnili sieť kontajnerov určených na triedený zber odpadov z obalov a starého šatstva. Skúsenosti s osadením kontajnerov sú pozitívne. Obyvatelia prijali možnosť triedeného zberu malého elektroodpadu do kontajnerov, ktoré sú pre obyvateľov dostupnejšie.“Uviedla Ing. Dagmar Petrovská, vedúca odboru životného prostredia,MsÚ Hlohovec.

 „Aj v roku 2018 budeme ďalej pokračovať v budovaní siete červeno – bielych kontajnerov. Už teraz sme v rokovaniach s ďalšími krajskými mestami,“ dodáva Ronald Blaho, konateľ organizácie zodpovednosti výrobcov ASEKOL SK.

Ako fungujú červeno-biele kontajnery môžete vidieť na tomto videu: https://youtu.be/ZVJ-_Eq-ghE

Miesta, kde môžete nájsť v Piešťanoch červeno – biele kontajnery nájdete TU: http://www.asekol.sk/tlacove-centrum/aktuality/cerveno-biele-kontajnery-od-aprila-uz-aj-v-piestanoch/

Autor: (ts-Mgr. Silvia Sekáčová, obchodná a marketingová manažérka ASEKOL SK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.06.2016
Zvolenské deti vymaľovali kontajnery na odpad
V týchto dňoch sa vo Zvolene objavili tzv. ilustrované kontajnery. Vytvorili ich žiaci tamojších základných škôl na základe podnetu spoločnosti, ktorá v meste likviduje odpad.
viac
30.09.2016
Za 11 rokov vyše 930 tisíc zrecyklovaných chladničiek a mrazničiek!
Elektrospotrebiče sú našimi každodennými pomocníkmi. Pri kúpe nových venujeme pozornosť ich kvalite  a výhodnej cene. Mali by sme však automaticky myslieť aj na to, ako správne naložiť s tými, čo nám už doslúžili.
viac
23.11.2016
Liptovský Mikuláš získal peniaze na zber biologického odpadu
Mikulášska radnica knihuje ďalší úspech pri získavaní externých zdrojov. „Na projekt zber a zhodnocovanie biologicky rozložiteľného odpadu pre kompostáreň v Okoličnom sme získali nenávratné finančné prostriedky vo výške 718-tisíc eur,“ uviedol primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.
viac
03.01.2017
Zber vianočných stromčekov sa v Trenčíne začne na budúci týždeň
Zber vianočných stromčekov sa v Trenčíne začne 10. januára. Mestská rozpočtová organizácia Mestské hospodárstvo a správa lesov ich bude zbierať vždy v utorok až do 14. februára.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %