Streda 17.10.2018
Dnes má meniny 
Hedviga
12°C Bratislava
12.06.2018 11:00

Kanalizácie vo vodohospodárskych oblastiach sa budú platiť z eurofondov


EÚ - Kohézny fond


Obce, združenia obcí, vlastníci verejných kanalizácií a právnické osoby môžu od utorka žiadať o prostriedky z eurofondov na výstavbu kanalizácií.


Tie sú určené na financovanie výstavby stokovej siete a čistiarní odpadových vôd v konkrétnych obciach do 2000 obyvateľov, ktoré zasahujú do chránených vodohospodárskych oblastí (CHVO).       

Na výzvu je vyčlenených 24,6 miliónov eur z Kohézneho fondu. So zdrojmi spolufinancovania zo štátneho rozpočtu a zdrojov žiadateľov ide o čiastku takmer 29 miliónov eur. Úplné znenie výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku je dostupné na webovej stránke www.op-kzp.sk.       

Podľa envirorezortu je podpora budovania kanalizácií ďalším z opatrení, ktorým sa snaží chrániť zdroje pitnej vody. Rezort už skôr avizoval práce na historicky prvom zákone na ochranu strategických vodohospodárskych oblastí - Lex Žitný ostrov.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.12.2016
Na žiadanie grantu z Dunajského fondu ostávajú necelé dva týždne
Na podanie žiadosti o grant Dunajského fondu ostávajú necelé dva týždne. Neziskové organizácie môžu požiadať o podporu svojich projektov do 15. decembra.
viac
04.01.2017
Výzva na podporu športu a mládeže stále otvorená
Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy  na podporu športu a mládeže pre rok 2017, je stále otvorená. Žiadatelia si tak ešte stále môžu podať žiadosť a prihlásiť sa o dotáciu do 11. januára 2017.
viac
22.05.2017
Na projekty oživenia okolia Dunaja poputuje vyše 55 000 eur
Na podporu projektov na kultivovanie a oživenie prostredia Dunaja a Malého Dunaja poputuje z Dunajského fondu vyše 55 000 eur. Peniaze v rámci druhej grantovej výzvy získalo osem projektov neziskových organizácií. Podporené budú aktivity od Bratislavy až po Komárno.
viac
21.08.2017
Fond na podporu kultúry národnostných menšín uverejnil prvú výzvu
Fond na podporu kultúry národnostných menšín, ktorého vznik schválila Národná rada SR v máji tohto roku, uverejnil prvú výzvu na registráciu organizácií národnostných menšín.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.29 %