Utorok 20.08.2019
Dnes má meniny 
Anabela, Liliana
°C
25.04.2019 08:25

Košická mestská polícia má aj envirohliadky


Ilustračná snímka, zdroj: Košice dnes


Služba ochrany životného prostredia, takzvaná environmentálna hliadka, funguje od konca marca na každej stanici Mestskej polície (MsP) Košice. Ako magistrát informuje na svojej webovej stránke, zatiaľ 20 špeciálne zaškolených mestských policajtov sa po novom zameriava aj na kontrolu stavieb, odpadov


Cieľom vzniku envirohliadky bolo zaviesť špeciálnu službu ochrany životného prostredia v rozsahu určenom zákonom o odpadoch a ďalšími platnými právnymi predpismi a normami pre obce a MsP. "Zapojení príslušníci MsP aktívne a na vysokej odbornej úrovni riešia problémy životného prostredia v obci v spolupráci so všetkými orgánmi samosprávy a štátnej správy. Na každej stanici MsP sú dvaja skúsení príslušníci alebo príslušníčky MsP, ktorí sa venujú najmä spomínanej problematike a majú k dispozícii primerané materiálno-technické zabezpečenie,“ uvádza magistrát s tým, že plánom do budúcnosti je rozšíriť nielen počet príslušníkov environmentálnej hliadky, ale aj ich činnosť o ďalšie špecializácie.       

Mesto Košice si od enviropolície sľubuje čistejšie mesto aj urýchlenie niektorých problémových stavebných konaní. „Príslušníci týchto hliadok budú okrem iného oporou pre naše stavebné úrady, dokážu zdokumentovať všetky stavebné delikty tak, aby sa ich pracovníci mohli venovať odbornej práci. Chceme, aby od vyškolených mestských policajtov dostávali také podklady, na základe ktorých budú rozhodovať oveľa efektívnejšie. Naši príslušníci dokážu urobiť fotodokumentáciu, vedia skontrolovať stavbu, čím odbremenia aj stavebnú úrady,“ uviedol primátor Jaroslav Polaček.       

Magistrát pripomína, že vznik enviropolície je ďalším krokom k tomu, aby boli príslušníci košickej MsP častejšie v teréne. „Prioritou je, aby policajti v meste chránili vo vyššej miere nielen bezpečnosť obyvateľov, ale sledovali aj udržiavanie čistoty na uliciach,“ dodáva s tým, že na poriadok v meste majú dohliadať aj prostredníctvom peších hliadok alebo cyklohliadok, viditeľnejšie majú byť i na sídliskách.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Mesto Nitra zrekonštruuje budovy za milióny eur. Vezme si na to úver
Nitrianska radnica si vezme úver, z ktorého chce zrekonštruovať budovy Základnej školy (ZŠ) Tulipánová, ZŠ Kniežaťa Pribinu, Materskú školu Belopotockého a objekt, v ktorom sídli mestská polícia.
viac
02.09.2016
Mestská polícia v Partizánskom bude pomáhať obyvateľom pri kúpe áut
Pomáhať obyvateľom pri kúpe motorových vozidiel, prostredníctvom vyhľadania údajov o ich majiteľoch, bude Mestská polícia (MsP) v Partizánskom. Jej príslušníci môžu potenciálnych kupcov takto upozorniť, že automobil nie je na polícii prihlásený a kupovať by ho nemali.
viac
14.02.2017
Neprípustné sa stáva realitou
Košickí mestskí poslanci, hlasujúci akoby na pokyn, neberú ohľad na historické časti, v ktorých vyrástli.
viac
31.08.2017
V uliciach Trebišova kontrolujú už aj cyklohliadky
Mestská polícia v Trebišove využíva od druhej polovice augusta dva nové služobné bicykle, ktoré dopĺňajú doterajšie pešie a motorizované hliadky. Zavedenie cyklohliadok je v Trebišove novinkou, ktorou chce mestská polícia monitorovať širšie územie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.34 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.91 %