Pondelok 16.09.2019
Dnes má meniny 
Ľudmila
°C
20.08.2019 05:45

Kraj prijíma žiadosti o príspevky z Fondu malých projektov


Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Snímka (tasr)


Obce, občianske združenia a iné organizácie s projektmi cezhraničnej spolupráce na juhu Slovenska môžu Bratislavský samosprávny kraj (BSK) naďalej žiadať o príspevok z Fondu malých projektov.


Dotácie sa týkajú aktivít v rámci oboch prioritných osí grantovej schémy - Príroda a kultúra a Cezhraničná spolupráca inštitúcií a obyvateľov prihraničných oblastí.       

Termín uzávierky nasledujúceho hodnotiaceho kola je 30. septembra. "Aktuálne sa hodnotia projekty z prvého kola. Finančné zostatky v jednotlivých prioritných osiach budú známe po schválení týchto žiadostí," spresnil predseda BSK Juraj Droba.       

Podmienkou výzvy je partnerstvo so žiadateľom z Maďarska. Aktivity podporené z projektu musia byť zrealizované na oboch stranách hranice a musia prispievať k zvýšeniu návštevnosti cezhraničného regiónu alebo skvalitneniu cezhraničnej spolupráce. Povinné spolufinancovanie žiadateľov je 15 percent.       

V septembri bude zároveň v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika - Maďarsko spustená nová výzva na podporu spomenutých oblastí aktivít. V tejto výzve, ktorej alokácia je 21 miliónov eur, sa očakáva podávanie komplexnejších projektov s vyššími rozpočtami, minimálne 100.000 eur. Zapojiť sa budú môcť aj malé a stredné podniky.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.07.2017
Zachovanie dedičstva Goralov podporí spoločný mikroprojekt s Poľskom
Zachovať a zveľadiť kultúrne dedičstvo poľsko-slovenských Goralov je cieľom spoločného mikroprojektu v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020.
viac
23.08.2017
Prihraničné regióny treba výraznejšie podporovať
Samosprávy pri hraniciach sú na tom rovnako. Či už smerom k Česku, Poľsku, Maďarsku, alebo aj opačne, prihraničné samosprávy majú stále bližšie k sebe než k hlavnému mestu. Bolo by chybou vnímať ich len ako priestor na lacné nákupy.
viac
04.10.2018
Výzva pre malé projekty otvorená
BSK je od roku 2016 členom Európskeho zoskupenia územnej spolupráce Rába-Dunaj-Váh s ručením obmedzeným. To 3. septembra 2018 vyhlásilo Výzvu na predkladanie žiadostí o finančný príspevok v rámci Fondu malých projektov Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko.
viac
02.09.2019
SMART ako nástroj na podporu cezhraničnej spolupráce
Združenie miest a obcí Slovenska vás pozýva na medzinárodnú konferenciu Municipálna V-4: SMART ako nástroj na podporu cezhraničnej spolupráce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %