Nedeľa 20.10.2019
Dnes má meniny 
Vendelín
°C
07.10.2019 10:10

Mesto zveľaďuje zimný štadión


Ilustračná snímka, zdroj: eurohockey.com


Koncom septembta t. r. bola mestom Trebišov slávnostne odovzdaná do užívania nová hokejová šatňa s príslušenstvom Mestskému športovému klubu mládeže (MŠKM). Projekt si vyžiadal celkové náklady vo výške viac ako 67-tis. eur.


S obnovou hokejovej štruktúry, na ktorú mesto Trebišov získalo dotáciu vo výške 35 000 € od Slovenského zväzu ľadového hokeja, sa začalo v júli 2019, pričom samospráva na tento projekt prispela sumou 32 182,15 €.

V rámci projektu bola vybudovaná nová šatňa s rekuperáciou zo západnej strany zimného štadióna. Šatňa je vybavená lavičkami, korčuliarskou gumou na podlahe, radiátormi a sušičom obuvi. Pre mladých hráčov sú k dispozícii aj nové hygienické zariadenia - WC (2 ks), pisoáre (2 ks) a sprchy (5 ks).

Na vetranie novozriadenej šatne a už jestvujúcich šatní bola namontovaná podstropná rekuperačná jednotka s protiprúdovým rekuperátorom, ktorý má aj účinnosť spätného získavania tepla 90,0 % a so zabudovaným elektrickým ohrievačom. Práce na projekte boli ukončené v auguste 2019. Okrem týchto uvedených prác sa mesto rozhodlo uskutočniť aj predprípravu na zriadenie druhej (novej) šatne. Tá spočívala v napojení na novú rekuperačnú jednotku, takisto v búracích a výkopových prácach na kanalizáciu a vodovod s vyústením do plánovaných nových hygienických zariadení (toaliet a spŕch).

Mladým talentom tak mesto vytvorilo lepšie podmienky a slušné zázemie pre ich ďalšie športové napredovanie.

Slávnostného odovzdania sa okrem primátora mesta Trebišov PhDr. Mareka Čižmára, jeho zástupcu Ing. Petra Duča, vedenia Technických služieb mesta Trebišov, MŠKM Trebišov, zúčastnil aj vzácny hosť, bývalý prezident SZĽH a dnes člen výkonného výboru SZĽH a SOŠV Ing. Martin Kohút.

 

Autor: (ts-Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.05.2016
V Košiciach vyrástol tretí zimný štadión
Nový zimný štadión Aréna Sršňov postavili na sídlisku Košického vládneho programu (KVP) v blízkosti Základnej školy Drábov. Vybudoval ho súkromný investor, ktorý si pozemky od mesta prenajal na 30 rokov.
viac
05.01.2017
Štafetu Európskeho mesta športu si od Košíc prevezme Banská Bystrica
Trojkráľovým behom 6. januára o 15.00 h sa Košice symbolicky rozlúčia s titulom Európske mesto športu 2016. V ten istý deň prevezme titul Banská Bystrica - Európske mesto športu 2017.
viac
12.08.2018
Do Trebišova prichádza nový investor
Po jednaniach vedenia mesta, v zastúpení primátorom PhDr. Marekom Čižmárom, sa po dlhých rokoch podarilo priviesť do Trebišova pre zvýšenie zamestnanosti nového investora - združenie BR GROUP z Českej republiky.
viac
07.03.2019
Podpora opatrovateľskej služby v meste Trebišov – úspešný projekt
Mestu Trebišov sa podarilo získať nenávratný finančný príspevok z Európskeho sociálneho fondu vo výške 340 860 eur na projekt Podpora opatrovateľskej služby v meste Trebišov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.52 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.78 %