Sobota 20.07.2019
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
13.08.2018 04:00

Na Lečofeste sa zídu kuchárske tímy i westernoví nadšenci


Lečofest - ilustračný výrez plagátu


Súťaž vo varení známej letnej špeciality ponúkne deviaty ročník Lečofestu, ktorý sa bude konať 25. augusta v Hurbanove. Súťažné družstvá sa opäť zídu v parku Hliník v mestskej časti Bohatá, aby sa pokúsili uvariť čo najchutnejšie lečo.


Organizátori z občianskeho združenia Priatelia koní a westernu spolu so Slovenským zväzom záhradkárov okrem súťaže gurmánov pripravili aj sprievodný kultúrny program. „Lečofest bude spojený aj s výstavou zeleniny, ovocia, kvetín a zaváranín. Počas celého popoludnia budú môcť návštevníci ochutnať aj pravý slovenský med od domácich včelárov,“ informovali.       

Súčasťou tohtoročného Lečofestu budú aj tvorivé dielne, i rôzne westernové súťaže. Pripravené sú aj rôzne atrakcie pre deti a špeciality vo festivalovom bufete.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.11.2016
Vianoce na Orave v podobe ľudového jarmoku, výstavy i zvykoslovného programu
Podoby vianočných sviatkov ožijú na Orave tento rok v decembri v troch podobách.
viac
23.01.2017
V Košickom ÚĽUV-e vystavujú dizajnérske práce orientované na remeslo
Práce študentov stredných a vysokých škôl ponúka výstava 9. ročníka súťaže pod názvom Kruhy na vode v Regionálnom centre remesiel Ústredia ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Košiciach.
viac
16.04.2018
AMFO 2018
V tomto roku sa koná už 46. ročník celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby AMFO 2018, čím sa táto súťaž radí medzi najstaršie a rozsahom najväčšie celoštátne súťažné prehliadky svojho druhu na Slovensku.
viac
18.11.2018
V kaštieli sa súťažilo v pomalom fajčení fajky
V kaštieli vo Svätom Antone sa v sobotu konala netradičná súťaž v pomalom fajčení fajky s názvom Zacharova fajka. Spojenie poľovníckeho múzea s týmto rozmarom nie je náhodné, riaditeľ múzea Marián Číž s úsmevom podotkol, že fajka tak akosi k poľovníkovi jednoducho prislúcha.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.06 %