Sobota 20.07.2019
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
09.08.2018 07:20

Na Mestský hrad opäť zavítajú strašidlá so svojimi historkami


Pozvánka


Kremnické Múzeum mincí a medailí bude v areáli Mestského hradu odkrývať pod rúškom večera a noci ďalšie neobjavené poklady. Návštevníci, ktorí nestihli stretnutie so strašidlami v júli, tu majú možnosť uvidieť v piatok 17. augusta krátke divadelné scénky s priliehavým pomenovaním Strašidlá na hrade.


"Strašidlá na hrade budú skutočne strašiť desivými príbehmi z minulosti Kremnice zakladajúcimi sa tak na pravde, ako aj trochu vymyslené," informovala Miriam Kostrianová z múzea.       

Dramatizované prehliadky na Mestskom hrade vyrozprávajú historky o kremnickom Jackovi Rozparovačovi, šialenej matke, poprave protihabsburského povstalca Jarúnka, vzkriesení mŕtvoly, mučení i o vražde mešťana Fridlinga.       

Príbehy sú vhodné pre veľkých i malých návštevníkov od piatich rokov, ktorí sa odvážia vstúpiť do hradu plného najstrašidelnejších historických udalostí. Dramatizované prehliadky sa začnú o 19. h a v polhodinových intervaloch potrvajú až do 22.30 h. Jedno predstavenie trvá približne 50 minút.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.07.2016
Káčer na bicykli 2016
Správca nadácie TA3 Peter Káčer sa už po tretí krát pripravuje na charitatívnu jazdu bicyklom po Slovensku. S partiou nadšencov a svojim trojkolesovým bicyklom na prelome letných prázdnin navštívi niekoľko regiónov východného Slovenska.
viac
16.08.2017
Mestský hrad v Kremnici ovládnu strašidlá a hrôzy minulosti
Mestský hrad v Kremnici ovládnu strašidlá. Hrôzy minulosti, ktoré zostávajú zatratené v zabudnutí dejín, ožijú na podujatí z cyklu Letné noci múz návštevníkom pripomenú desivé scény plné príbehov, legiend i reálnych udalostí z histórie Kremnice a okolia. Podujatie sa bude konať v piatok 25. augusta.
viac
23.10.2017
Zimný štadión v Banskej Bystrici bude opäť dejiskom netradičného podujatia
Už túto stredu sa uskutoční športovo-kultúrne podujatie organizované pod záštitou rektora Univerzity Mateja Bela doc. Ing. Vladimíra Hiadlovského, PhD., v spolupráci s univerzitným hokejovým tímom UMB Hockey Team a Radou študentov mesta Banská Bystrica – Zo školy na zimák.
viac
29.09.2018
Jedenásty ročník Zejdeme sa na hambálku prinesie obnovenú premiéru
Malacky budú opäť žiť divadlom! V dňoch 29. septembra až 6. októbra 2018 sa premenia na divadelné mestečko. Program jedenásteho ročníka divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku bude pestrý. Tešiť sa môžete na dvanásť ochotníckych a profesionálnych divadelných súborov zo Slovenska i Čiech.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.06 %