Streda 18.07.2018
Dnes má meniny 
Kamila
21°C Bratislava
23.06.2018 11:05

Na štarte podujatia ŠtefánikTrail ani tentoraz nechýbala starostovská štafeta


Členovia štafety a realizačného tému (na snímke zľava) Jaroslav Jazvinský (Horné Lefantovce), René Blanárik (Dobrá Voda), Martin Červenka (Ratkovce), Klára Nemcová (ZMO), Andrea Briestenská (kancelária ZMO) a Robert repka (Siladice).


Ďalší ročník bežeckého podujatia so štartom pri Mohyle M. R. Štefánika na Bradle a s cieľom pri soche M. R. Štefánika v Bratislave sa uskutočnil 8. a 9. júna – silná búrka a vietor však nedovolili účastníkom dobehnúť do cieľa.


Už po štvrtýkrát sa na podujatí zúčastnila aj štafeta Starostovia ZMO - teda štafeta s podporou ZMO, región JE Jaslovské Bohunice. Jej členmi boli René Blanárik (Dobrá Voda) - kapitán štafety, Rado Brtáň (Košeca), Martin Červenka (Ratkovce), Jaro Jazvinský (Horné Lefantovce), Jaro Kráľovič (Hrnčiarovce n/P), Roman Pomejbo (Modrovka) a Klára Nemcová (za kanceláriu ZMO).

V piatok o 19. h z vyštartovali z Bradla ultra bežci na trať dlhú 144 km a o 23. h štafety na prvý úsek Bradlo - Dobrá Voda. Za ZMO, región JE Jaslovské Bohunice bežala ako prvá K. Nemcová, ktorá prišla na Dobrú Vodu s časom 1 h 38 m a na druhý úsek odovzdala štafetu Renému Blanárikovi, ktorý mal cieľ v Bukovej.

Horúčavu (ani v noci neklesala teplota pod 18 stupňov) však čoskoro vystriedal lejak a hoci usporiadatelia mali pre tento prípad pripravené „únikové trate“ tak, aby sa vyhli vrcholu Zárub a Vápenej i prípadným bleskom, žiaľ, v Bukovej sa rozhodli preteky pre búrku a silný vietor, ktorý lámal stromy, ukončiť. Nebolo to ľahké rozhodnutie aj vzhľadom na vynaloženú energiu a financie, ale príroda bola silnejšia ako človek a životy bežcov cennejšie energia a financie, vynaložené na prípravu podujatia. V Bukovej sme boli šťastní, že sa Renému podarilo prísť do cieľa v poriadku - aj keď poriadne zmáčanému, zablatenému a unavenému, no súčasne aj so slzami na krajíčku, pretože celá naša štafeta bola „nažhavená“ dobehnúť do cieľa s čo najlepším výsledkom.

Nuž, človek mieni - príroda mení... Okolo pol štvrtej nadránom sme sa rozlúčili s ľútosťou, že tento rok to nevyšlo a spoločné foto pri soche M. R. Štefánika v Bratislave chýba... O rok však prídeme znova a už teraz ladíme formu na 24. a 25. mája 2019. A nezabudli sme ani na charitatívny rozmer oidujatia - aj v tomto roku sme podporili Plamienok, o. z., a to kúpou čeleniek s motívom Štefánik Trail.

Poďakovanie patrí všetkým členom štafety Starostovia ZMO a podpornému tímu, že si dokázali nájsť čas na tréning, ale aj prezentáciu dobrého mena ZMO, región JE Jaslovské Bohunice.

 

Autor: Andrea Briestenská, ZMO regiónu JE Jaslovské Bohunice.


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.06.2016
Štefánik Trail opäť aj so starostovskou štafetou a podporou pre Plamienok
Štefánik Trail – beh po hrebeni Malých Karpát – Štefánikovej magistrále sa konal 10. a 11. júna 2016. Starostovia ZMO, región JE Jaslovské Bohunice sa na pretekoch v štafete zúčastnili už po druhýkrát.
viac
05.06.2017
Starostovia na jubilejnom 5. ročníku Behu Gáňom
Starostovia Združenia miest a obcí, región JE Jaslovské Bohunice sa už po druhý krát sa zúčastnili na podujatí Beh Gáňom.
viac
03.07.2017
Sedemčlenná štafeta starostov opäť úspešne zdolala trasu behu Štefánik Trail
Už po tretíkrát sa ZMO, región JE Jaslovské Bohunice zúčastnilo na behu po hrebeni Malých Karpát s názvom Štefánik Trail 2017, ktorý sa konal 9. a 10. júna 2017 v dĺžke 140,4 km.
viac
25.12.2017
Aj starostovia môžu mať Rozprávkové Vianoce
V Penzióne Hubert v Ružindole sa 7. decembra, už vo vianočnej nálade, zišli starostovia členských obcí ZMO, región JE Jaslovské Bohunice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.47 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.35 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.18 %