Pondelok 16.09.2019
Dnes má meniny 
Ľudmila
°C
19.08.2019 07:45

Prázdniny na župných stredných školách v znamení veľkých i malých rekonštrukcií


Rekonštrukcia telocvičňa Strednej odbornej školy Stará Turá


Chodby vybraných župných stredných škôl neutíchli ani počas letných prázdnin. Vravu študentov vystriedal stavebný ruch, ktorý postupne zútulní školské priestory a premení budovy škôl na nové vyučovacie prostredie.


Telocvičňa Strednej odbornej školy Stará Turá podstupuje počas letných prázdnin a ďalších nasledujúcich mesiacov veľkú zmenu. Jej priestory, využívané v rámci výučby povinnej telesnej výchovy i krúžkovej činnosti, sú v prevádzke 28 rokov. Župa ako zriaďovateľ školy pristúpila k jej celkovej modernizácii s nákladmi viac ako 200 tisíc eur, na rekonštrukciu jej bola schválená dotácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR vo výške takmer 90 tisíc eur. Cvičebný priestor dostane novú palubovú podlahu či obloženie stien. V priestoroch sociálnych zariadení pri telocvični sa vymení dlažba i obklady a namontuje sa nová sanita. V rámci prác bude demontované staré ústredné kúrenie, ktoré je po 28 rokoch používania značne opotrebované. Budova telocvične sa tak dočká nových vykurovacích telies v celom svojom komplexe. „Práce na rekonštrukcii začali počas mesiaca august, ich realizácia je naplánovaná na 4 mesiace. V novembri by žiaci mohli naplno začať využívať nové cvičebné priestory. V súvislosti s budovou telocvične plánuje župa z vlastných prostriedkov pokračovať v jej rekonštrukcii, a to výmenou okien,“ prezradila Martina Lamačková z Odboru regionálneho rozvoja Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Toto leto s prívlastkom stavebné je aj na Gymnáziu v Dubnici nad Váhom. Rekonštrukcia strechy na jeho budove bude stáť župnú pokladnicu viac ako 230 tisíc eur. Modernizácia počíta s novou strešnou krytinou, bleskozvodom, oplechovaním komína, odvodnením strechy a jej zateplením fúkanou izoláciou. Prípravné práce spojené s vyčistením a následným maľovaním začali v uplynulých dňoch aj na Strednej odbornej škole J. A. Baťu v Partizánskom. Rekonštrukciu podstúpi školská kotolňa, staré kotle sa vymenia za nové v celkovej sume viac ako 130 tisíc eur.

Od nového školského roka 2019/2020 vznikne nová župná stredná škola, Spojená škola Púchov. Jednou z jej organizačných zložiek bude Stredná odborná škola Púchov. Pred začiatkom školy sa na budove C intenzívne pracuje, rekonštrukcia jej strechy má byť hotová do konca augusta, teda do návratu študentov do školských lavíc. „Pri plánovanej rekonštrukcii bude na celej streche položená nová krytina a budú vymenené strešné zvody a všetky strešné prvky,“ uviedla Beáta Tichá, poverená riadením Odboru investícií, životného prostredia a vnútornej prevádzky Úradu TSK.

Počas tohtoročných letných prázdnin je naplánovaná aj rekonštrukcia sociálnych zariadení na chlapčenských WC v školských priestoroch Strednej zdravotníckej školy v Považskej Bystrici. Okrem toho sa aktívne pracuje na výstavbe multifunkčných ihrísk na troch župných stredných školách; Gymnázium Púchov, Gymnázium Janka Jesenského v Bánovciach nad Bebravou a Obchodná akadémia Prievidza.

Stavebný ruch medzičasom už pomaly utíchol na Spojenej škole v Novákoch. Priestory vedľa telocvične, v ktorých sa nachádzajú sprchy a sociálne zariadenia, prešli výraznými zmenami. Hĺbková rekonštrukcia priniesla okrem nových obkladačiek či sprchových a umývadlových batérií aj zrkadlá, radiátory, dvere či plastové okná. Zatraktívnenie týchto priestorov pre študentov školy si zo župného rozpočtu odkrojilo viac ako 40 tisíc eur. Sociálne zariadenia pod telocvičňou Strednej odbornej školy strojníckej v Považskej Bystrici majú svoju plánovanú rekonštrukciu tiež už úspešne za sebou.

Autor: (ts-tsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.11.2017
Aj rok 2018 bude patriť obnove materských škôl
Za dva roky investovala Banská Bystrica do obnovy materských škôl (MŠ) z vlastných zdrojov takmer 1 000 000 eur. V závere minulého roka zároveň uspela v troch projektoch za 2 760 000 eur z Operačného programu Kvalita životného prostredia.
viac
13.10.2018
Výzva na prihlasovanie stredných škôl do participatívnych rozpočtov je otvorená
Úrad splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre rozvoj občianskej spoločnosti v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom vyhlásil výzvu na podávanie žiadostí o poskytnutie finančného príspevku na podporu zavádzania participatívnych rozpočtov na stredných školách v pôsobnosti župy.
viac
27.06.2019
V TSK si prevezme koncoročné vysvedčenie viac ako 11 tisíc stredoškolákov
Na 39-tich stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) si v piatok 28. júna 2019 prevezme z rúk pedagógov hodnotenie svojej práce za školský rok 2018/2019 viac ako 11 500 žiakov denného štúdia.
viac
15.07.2019
Samospráva Prievidze investuje cez leto do škôl viac ako 400-tis. eur
Obdobie letných prázdnin využije samospráva Prievidze na investície do škôl v jej zriaďovateľskej pôsobnosti. Celkovo na rekonštrukcie vyčlenila viac ako 400-tis. eur, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %