Streda 16.10.2019
Dnes má meniny 
Vladimíra
°C
03.10.2019 04:10

Remeselnícke trhy pri múroch Komárňanskej pevnosti


Ilustračný plagát


Oblastná organizácia cestovného ruchu Podunajsko organizuje 5. októbra (v sobotu) ďalšie Remeselnícke trhy, tentokrát na parkovisku pred Komárňanskou pevnosťou na Hradnej ulici. Turistická organizácia pripravuje toto podujatie už po 3. krát v tomto roku.


Cieľom týchto iniciatív je, aby sa miestni obyvatelia, ako aj turisti oboznámili s regionálnymi produktmi a remeselníkmi. Vybraný termín nie je náhodný, pretože do našej Ústrednej pevnosti zavíta okolo 750 turistov z Maďarska. Na trhoch sa môžete stretnúť s výrobkami: AF Manufaktúra - domácky vyrobené lekvare a iné výrobky, Pemak - makové výrobky, Chocomaze - kvalitne vyrobená čokoláda, Včelárstvo Fodor - bylinkové medy, Plant-B - vegánske sladké pochúťky, Tökmagmánia - výrobky z tekvice, Dedinské domáce cestoviny - ako už aj z názvu vyplýva prinesie domácky vyrobené cestoviny, Burning Angel Chili - ocenené chilli omáčky, Green Plantation - čerstvo pražená káva, Zamio - bio ovocné šťavy a iné výrobky, Pippi sweet flower gift box - medovníčky a iné dobroty, a Alexander Pajor - medové výrobky.  

Okrem producentov sa trhov taktiež zúčastnia aj remeselníci tvorivých dielní. Nemôžu chýbať háčkované zvieratká od NoMini a Horgolzsó, náramky od Handmade Jewellery by K. Pali, veci pre deti od Gizka kézműves műhely a pletené košíky od Kiss Melinda, krásne doplnky od Dalma's papillo - Accessories made with love, FehérKE predstaví ručne vyrábané šperky a domácky vyrobené, voňavé mydlá vám predstavia Slovenské mydlá.  

Na trhoch sa zúčastní aj Maja Planet a NAKO Craftroom s ekologickými spotrebnými predmetmi.  

Remeselníci čakajú záujemcov od 9. do 13. hod.  na parkovisku vedľa brány pevnosti (v prípade vysokého záujmu môže udalosť trvať aj dlhšie). V prípade nepriaznivého počasia bude udalosť uskutočnená na zastrešenom trhovisku za budovou mestskej polície (Hradná ul).  

V rámci podujatia sa uskutoční aj Mikrofest 480, na ktorom bude v centre pozornosti ekologický životný štýl. Pre tento účel vám organizátori pripravia dva workshopy, prvý v predpoludní od 10. hod. do 12. hod, kde nepotrebné tričko budete ho môcť premeniť na nákupnú tašku bez šijacieho stroja. Popoludní od 13. hod.  vám ukážu, ako môžete vyrobiť aj jednorazové odličovacie tampóny.  

Ako sprievodný program bude  v spolupráci s EZÚS Pons Danubii pripravená jedinečná možnosť oboznámiť sa s pevnosťou pomocou virtuálnej reality. Stanete sa návštevníkom pevnosti cez špeciálne okuliare.  

Organizátori dúfajú, že táto akcia bude mať úspech u stále väčšieho počtu ľudí, ktorí budú dôverovať miestnym producentom a remeselníkom.  

V prípade nepriaznivého počasia aktuálne inormácie budú zverejnené na stránke https://www.facebook.com/visitdanube.

 

 

Autor: Zdroj: komarno.sk


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.01.2018
Pokračuje obnova strechy kasárenskej budovy
V nadchádzajúcom jedenapolročnom období môže Komárno počítať s finančnou pomocou vo výške viac ako pol milióna eur na pokračovanie opravy strechy kasárenskej budovy v Pevnosti.
viac
05.04.2018
Rímske lapidárium v komárňanskej pevnosti je magnetom pre návštevníkov
Komárno navštevuje čoraz viac turistov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia, najmä z Maďarska, Česka, Poľska, Rakúska, Nemecka a ďalších štátov.
viac
19.01.2019
Komárno pokračuje v obnove protitureckej pevnosti
Mesto Komárno pokračuje v obnove tamojšej protitureckej pevnosti, ktorú v roku 2003 odkúpilo od Ministerstva obrany SR. Záchrana, obnova a prezentácia národnej kultúrnej pamiatky patrí medzi priority mesta.
viac
04.04.2019
Veľkonočné trhy sa začínajú 10. apríla, ponúknu kraslice i folklór
Veľkonočné trhy na banskobystrickom Námestí SNP sa začnú 10. apríla a obyvatelia mesta pod Urpínom i jeho návštevníci sa opäť môžu tešiť na širokú ponuku tradičných výrobkov s veľkonočnou tematikou, ale aj chutné jedlá a nápoje.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %