Piatok 20.09.2019
Dnes má meniny 
Ľuboslav, Ľuboslava
°C
28.05.2019 08:10

Samospráva vyzýva občanov, aby sa vyjadrili k opravám ciest


Ilustračná snímka, zdroj: Hviezdoslavov


Samospráva Hviezdoslavova v Dunajskostredskom okrese vyzýva obyvateľov, aby sa vyjadrili k opravám miestnych komunikácií v obci a participovali tak na veciach verejných.


Ako uviedol starosta Hviezdoslavova Marek Lackovič, obec má veľký záujem venovať sa v nasledujúcom období potrebnej sanácii či rekonštrukcii ciest, z ktorých mnohé sú čoraz v horšom technickom stave. „Ide najmä o výtlky, výmoly, drobenie materiálu a iné defekty a poškodenia. Preto vznikol Akčný zoznam komunikácií vyžadujúcich rekonštrukciu, v ktorom chceme zmapovať všetky zlé úseky Hviezdoslavova a určiť ich prioritu, s akou k nim môžeme nielen v roku 2019, ale i nasledujúcich rokoch pristupovať,“ doplnil starosta.       

Zlý stav ciest vníma samospráva obce ako obrovské negatívum rýchlo rastúcej obce, preto ho chce riešiť systematicky a dlhodobo. Obyvatelia môžu zaslať informáciu, ktorý úsek by podľa nich nemal chýbať v pláne. Treba uviesť názov ulice či komunikácie, mieru obslužnosti (približný počet obyvateľov) a veľkosť úseku (dĺžku, respektíve približnú šírku v metroch). Zoznam bude zverejnený na webstránke obce, priebežne ho bude možné dopĺňať.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.01.2017
Participatívny rozpočet Trnavy ide do druhého kola
Mesto Trnava nadväzuje na úspešný pilotný ročník participatívneho rozpočtu v roku 2016, keď sa podarilo zrealizovať štrnásť z pätnástich projektov navrhnutých obyvateľmi Trnavy. Kým v minulom roku bolo na tento účel vyčlenených 39 500 eur, Participatívny rozpočet 2017 počíta so sumou 50 000 eur.
viac
01.03.2017
Handlová vyzvala obyvateľov, aby jej nahlasovali výtlky na komunikáciách
Samospráva Handlovej dnes spustila výzvu s názvom Jarný výtlkozber. Prostredníctvom nej žiada obyvateľov mesta, aby jej nahlásili výtlky na mestských komunikáciách po zimnom období.
viac
03.05.2017
MV SR poskytlo zástupcom miest a obcí informácie o verejnom obstarávaní
Zástupcovia miest a obcí, ktorí sú oprávnenými prijímateľmi finančných prostriedkov z operačného programu Ľudské zdroje (OP ĽZ), dostali množstvo praktických informácií k procesom verejného obstarávania či k implementácii projektov.
viac
09.01.2019
Obyvatelia môžu požiadať o kompostéry, na ktoré mesto získalo dotáciu
Samospráva Šamorína informuje obyvateľov mesta, že môžu požiadať o pridelenie kompostérov, na ktoré získala financie vo výške 189.810 eur v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %