Pondelok 23.09.2019
Dnes má meniny 
Zdenka
°C
02.09.2019 08:10

SMART ako nástroj na podporu cezhraničnej spolupráce


ZMOS - logo


Združenie miest a obcí Slovenska vás pozýva na medzinárodnú konferenciu Municipálna V-4: SMART ako nástroj na podporu cezhraničnej spolupráce.


Konferencia je organizovanú v rámci národného projektu Modernizácia miestnej územnej samosprávy podporeného z Európskeho sociálneho fondu v rámci operačného programu Efektívna verejná správa

Ciele:

Definovanie možností na cezhraničnú spoluprácu a kooperáciu samospráv v rámci tzv. partnerských miest za účasti reprezentantov vyšších územných celkov V-4 participujúcich na báze medzinárodnej zmluvy o spolupráci s vyššími územnými celkami zo Slovenska. Okrem definovania možností na spoluprácu bude vyhodnotená doterajšia spolupráca, podpora cezhraničných aktivít miestnej územnej samosprávy cez vyššie územné celky a cezhraničnú spoluprácu podporovanú vládnymi zmluvami.

   

 

  

    

Projekt je podporený z Európskeho sociálneho fonduv rámci Operačného programu Efektívna verejná správa.

     

 

Autor: (zmos)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.05.2016
Na konferencii PLACE! 2016 sa bude hovoriť o meste a jeho rozvoji
Na vplyv kreativity a kreatívneho priemyslu na imidž mesta sa zameria konferencia PLACE! 2016 v Košiciach, ktorá sa uskutoční 5. mája v Kunsthalle a 6. mája v Kasárňach/Kulturparku.
viac
17.07.2018
Eurofondy a vlastné financie najviac pomáhajú cezhraničnej spolupráci
Združenie miest a obcí Slovenska ukončilo prieskum zameraný na cezhraničný potenciál samospráv. Súčasťou reprezentatívnej vzorky boli mestá a obce situované do prostredia všetkých 36 prihraničných okresov.
viac
02.10.2018
ZMOS organizoval jedinečnú medzinárodnú konferenciu
Združenie miest a obcí Slovenska v polovici septembra zorganizovalo jedinečnú medzinárodnú konferenciu. „Municipálna V-4: SMART agenda pre kvalitu a modernizáciu“ ktorá bola prvým podujatím svojho druhu, ktoré organizuje ZMOS s presahmi na celý administratívny priestor Vyšehradského zoskupenia.
viac
17.09.2019
ZMOS organizuje druhý ročník medzinárodnej konferencie MUNICIPÁLNA V-4
Ambíciou každoročného dvojdňového podujatia je diskusia o témach, ktoré sa týkajú miest a obcí v každom zo štátov Vyšehradskej formácie. V priebehu dvoch dní tak so svojimi príspevkami vystúpia dve desiatky prednášajúcich.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %