Pondelok 23.09.2019
Dnes má meniny 
Zdenka
°C
01.03.2016 07:00

Stretnutie predsedov NKÚ a ZMOS: Zákon o verejnom obstarávaní treba zmeniť


Stretnutie vedenia ZMOS A NKÚ. (Foto: archív)


Predseda Najvyššieho kontrolného úradu SR Karol Mitrík sa stretol s vedením Združenia miest a obcí Slovenska. Predstavitelia Najvyššieho kontrolného úradu SR a Združenia miest a obcí Slovenska sa zhodli na tom, že chcú vo väčšej miere spolupracovať pri kontrole kompetencií samosprávy.


Počas rokovania sa predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora vyjadril, že Najvyšší kontrolný úrad SR vníma ako inštitúciu s vysokou autoritou a jej závery a odporúčania z kontrol za prínos pre modernizáciu a fungovanie miestnej samosprávy.

Zástupcovia oboch inštitúcií sa zhodli na tom, že otázka verejného obstarávania je pre nich vážnou výzvou. V súčasnosti platný zákon totiž vyvoláva oveľa viac otáznikov v súvislosti s efektívnym a hospodárnym využívaním verejných financií. Podľa predsedov je potrebné, aby sa tento zákon v blízkej budúcnosti zmenil, pričom nová právna norma by mala v sebe zohľadniť štandardy, ktoré sa využívajú v rámci Európskej únie a proces obstarávania robia nielen transparentným, ale aj vykonateľným v reálnom čase.

Čítajte v Obecných novinách 7-8/2016 na str. 1- 2.

Autor: Daniela Bolech Dobáková


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.09.2019
Inteligentné mestá potrebujú inteligentné riešenia
Pozývame Vás na konferenciu SMART CITY, ktorá sa bude konať v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave dňa 24. septembra 2019.
viac
16.09.2019
Európsky týždeň mobility v Žiline prinesie množstvo aktivít a MHD zadarmo
Žilina sa aj v tomto roku zapája do Európskeho týždňa mobility, ktorý sa koná od 16. do 22. septembra.
viac
18.09.2019
ZMOS zrealizovalo prieskum k obedom v školách
Združenie miest a obcí Slovenska v polovici augusta zrealizovalo plošný prieskum zameraný na problematiku obedov na školách. Čísla odkrývajú realitu a do celej problematiky prinášajú viaceré dôležité súvislosti.
viac
18.09.2019
Vezmi si ma! Vyzývajú výrobcovia obyvateľov na boj s voľne pohodeným odpadom
Prieskum iniciovaný najväčšou organizáciou zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK zisťoval počas mesiacov júl a august, ako vnímajú situáciu s odpadmi slovenské mestá a obce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %