Piatok 21.09.2018
Dnes má meniny 
Matúš
26°C Bratislava
24.02.2018 07:58

Trenčiansky kraj hľadá nové formy podpory práce s deťmi a mládežou


Logo TSK


Mladým ľuďom je potrebné vytvoriť vhodné podmienky na osobnostný rozvoj, musíme hľadať nové formy podpory práce s deťmi a mládežou. Na štvrtkovom zasadnutí Medzisektorovej pracovnej skupiny (MSPS) pre mládež Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) to povedal podpredseda TSK Jozef Božik.


Členovia pracovnej skupiny v rámci troch samostatných workshopov vyhodnotili minuloročné aktivity súvisiace s Koncepciou rozvoja práce s mládežou TSK a prijali Akčný plán na tento rok. V roku 2018 budú členovia MSPS pre mládež TSK klásť väčší dôraz najmä na sieťovanie aktérov v oblasti práce s mládežou a zvýšenie informovanosti prierezovo pre všetky oblasti obsiahnuté v koncepcii.       

Podľa riaditeľa odboru mládeže Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivana Hromadu pripravuje rezort školstva novelu zákona o podpore práce s mládežou. "Na úrade TSK sme si vypočuli návrhy a pripomienky k fungovaniu a kompetenciám regiónov v oblasti práce s mládežou. Tie by nám mali pomôcť vytvoriť účinný mechanizmus a zistiť, akým spôsobom sa dá podporiť práca s mládežou zo zákonnej úrovne,“ vysvetlil Hromada s tým, že zákon chcú pripraviť participatívnym spôsobom.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.12.2016
Medzilaborciam schválili dotáciu na škôlku pre deti z rómskych komunít
Medzilaborce boli úspešné pri získavaní dotácie na projekt výstavby materskej školy na Zámočníckej ulici pre 80 detí prevažne z marginalizovaných rómskych komunít (MRK). Ministerstvo vnútra SR ako sprostredkovateľský orgán mestu schválilo na projekt sumu 617 500 eur.
viac
03.01.2017
V bratislavskom kraji vyrastie unikátny rodinný park
Nový rodinný park v atraktívnej lokalite, ktorý bude mať zábavno-vzdelávací či oddychovo-rekreačný charakter, bude klásť dôraz na životné prostredie či ekológiu a určený bude predovšetkým pre rodiny s deťmi a mládež.
viac
16.01.2018
Štatút MAS získalo v TSK dvakrát viac združení
Do regiónov v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) by tak vďaka MAS- kám (Miestnym akčným skupinám) malo prúdiť väčšie množstvo financií z eurofondov.
viac
17.01.2018
Medzinárodný projekt podporuje prácu s mládežou na úrovni samosprávy
Národná agentúra programu Erasmus+ pre mládež a šport pripravuje bezplatné neformálne vzdelávanie pre lokálne tímy. Hlavnou témou projektu je podpora práce s mládežou na úrovni samosprávy a pozostávať bude z troch fáz.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.59 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.33 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.09 %