Sobota 26.05.2018
Dnes má meniny 
Dušan
20°C Bratislava
14.08.2017 08:41

V osade Podskalka pri Humennom vybudujú komunitné centrum


Ilustračná snímka zdroj: docplayer.net


Humenská radnica uspela so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok vo výške približne 250.000 eur na vybudovanie nového komunitného centra (KC) pre deti a mládež v osade Podskalka. Informovala o tom Michaela Dochánová z tlačového referátu mesta.


      Navrhované KC bude bezbariérové. Jeho súčasťou bude klubová, komunitná a technická miestnosť, kancelária, kuchynka, hygienické zariadenie, átrium a sklad. Predpokladaný začiatok realizácie aktivít projektu je plánovaný na január budúceho roka, potrvá do marca 2019. Spolufinancovaný bude z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, Štátneho rozpočtu SR a z vlastných zdrojov mesta vo výške minimálne 5 %.       

Komunitné centrum má podľa Dochánovej okrem iného zaistiť vhodné aktivity zamerané na marginalizované skupiny. Jeho cieľom bude zabezpečovať vzdelávaciu činnosť pre rôzne vekové skupiny, ako je napr. škola varenia, finančná gramotnosť, komunikačné zručnosti, kariérne a sociálne poradenstvo, ale aj rôzne preventívne programy.       

Určené bude pre mládež na efektívne využitie voľného času a výučbu. "Pre tamojších obyvateľov bude KC slúžiť za účelom poskytovania komplexných, odborných a iných činností či aktivít, ktoré prispievajú k sociálnemu začleňovaniu osôb sociálne vylúčených, a to ako na individuálnej, tak aj na lokálnej úrovni. Zároveň vytvorí príležitosti, ktoré sociálne vylúčeným jednotlivcom a rodinám napomôžu plne sa zapojiť do ekonomického, sociálneho a kultúrneho života," poznamenala Dochánová.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.06.2016
Mladí Seredčania už majú svoj Priestor
Bývalú obchodnú prevádzku v centre Nova si mládežnícke organizácie v Seredi prebudovali na Priestor dobrých nápadov. Bude komunitným centrom (KC) pre novú spoluprácu a kreatívne myšlienky.
viac
11.01.2017
MV SR zverejnilo dátum uzavretia 4. hodnotiaceho kola výziev na materské školy
Výzvy na výstavbu, rekonštrukciu a prestavbu materských škôl boli vyhlásené v januári 2016 v rámci Operačného programu Ľudské zdroje (OP ĽZ), ktorého časť spravuje Ministerstvo vnútra SR. Štvrté hodnotiace kolo bude mať uzávierku 14. júla 2017.
viac
27.10.2017
Samospráva chce zrekonštruovať Komunitné centrum na Šobove
Banskoštiavnická samospráva plánuje zrekonštruovať Komunitné centrum, ktoré svoje aktivity vyvíja v lokalite Šobov, kde žije početná rómska komunita.
viac
22.05.2018
V rómskej osade pripravuje mesto komunitné centrum
Mesto Sečovce realizuje v rómskej osade projekt výstavby komunitného centra. Do prevádzky by podľa radnice malo byť dané od augusta tohto roka. Projekt novostavby je financovaný cez eurofondy s nákladmi zhruba 230-tis. eur bez DPH.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.62 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %