Nedeľa 27.05.2018
Dnes má meniny 
Iveta
18°C Bratislava
20.04.2017 05:28

V Tlmačoch sa uskutoční 16. špeciálna stredoeurópska výstava psov


Kaukazský ovčiak. Ilustračná snímka zdroj: pes.sk


Už 16. ročník špeciálnej stredoeurópskej výstavy kaukazských a stredoázijských ovčiakov, ako i moskovských strážnych psov sa bude konať v sobotu (22.4.) v meste Tlmače v okrese Levice v miestnom penzióne Lipa so začiatkom o 9.30 h.


Organizátorom podujatia je Slovenský klub ázijských a ruských ovčiakov s pomocou mesta Tlmače. "Podujatia sa zúčastnia chovatelia zo siedmich štátov, pričom sa predstaví 144 vystavovateľov s 258 psami troch plemien. V rámci výstavy sa bude posudzovať exteriér psov a porovnávanie podľa FCI štandardov. Psy sú rozdelené do kruhov podľa veku, pričom do jednotlivých tried vždy nastupujú približne rovnako staré jedince. U každého plemena sú štyri dospelácke triedy a súčasne dve šteňacie triedy, ktoré sú oceňované," vyjadril sa predseda klubu Milan Polák.       

Na záver nastúpia veteráni, čiže psy staršie ako osem rokov. "Z každého plemena sa vyberajú najlepší jedinci ako najlepšia suka a najlepší pes, ktorí sa zúčastnili výstavy. Nakoniec sa medzi nimi vyberá najlepší predstaviteľ plemena s označením BOB. Na úplný záver výstavy sa medzi troma plemenami, ktoré získali titul BOB, udeľuje titul Best in Show (BIS), čiže najlepší pes výstavy zo všetkých plemien," dodal Polák s tým, že okrem toho sa oceňujú aj jednotlivé triedy - najkrajšie šteňa, najkrajší dorast, najkrajší mladý, najlepšia chovateľská skupina, najlepší pár psov.       

Rozhodcov klub zvoláva podľa krajiny pôvodu psov, preto budú na výstave posudzovať dvaja renomovaní posudzovatelia Revaz Khomasuridze a Georgy Baklushin. "Sú to rozhodcovia, ktorí sú rok dopredu obsadení. Na každú výstavu však voláme iných rozhodcov," poznamenal.       

Na druhý deň podujatia, v nedeľu (23.4.), sa zorganizuje pracovné stretnutie s chovateľmi, ktorí sa tejto činnosti plánujú venovať dlhodobejšie.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.04.2016
Dunajský fond podporí šesť projektov oživenia a kultivácie okolia Dunaja
Stredoeurópska nadácia (CEF) v rámci prvej grantovej výzvy Dunajského fondu podporí šesť projektov, ktoré zveľaďujú a oživujú slovenský tok Dunaja celkovou sumou 26.908 eur.
viac
29.07.2016
SFM pripravuje v Bratislave najväčšiu výstavu drotárskeho umenia
- Tradíciu i súčasnosť v drotárskej tvorbe bude prezentovať výstava, ktorú pripravuje Spoločnosť Ferdinanda Martinenga (SFM) s autormi. Jej tretí ročník sa uskutoční od 5. augusta do 25. septembra v Justiho sieni Primaciálneho paláca v Bratislave pod názvom Galéria Drotárie.
viac
04.11.2016
Dni bieloruských umelcov na Liptove
Liptov od 8. do 11. novembra 2016 navštívia umelci z Bieloruska. V KÚPEĽOCH LÚČKY budú ľudoví umelci vystavovať umelecké a remeselné diela a zoznámia nás so svojou kultúrou. Vstup na podujatie v Kúpeľnom hoteli Choč je bezplatný.
viac
21.12.2016
Ľudia žijú na ekologický dlh, upozorňuje SAŽP
Ľudia spotrebúvajú viac ako unesie planéta Zem a žijú na ekologický dlh. Pri predstavení jedinečného modelu pre výpočet ekologickej stopy – Ekomerača, na to upozornil Timotej Brenkus zo Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.62 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %