Nedeľa 21.07.2024
Dnes má meniny 
Daniel
°C
20.03.2019 08:35

Otvorenie výstavy na tému „100 rokov slovenskej diplomacie“


Ilustračná snímka - vystúpenie Miroslava Lajčáka


Na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák 19. marca otvoril výstavu na tému „100 rokov slovenskej diplomacie“.


Výstava je zameraná na významné osobnosti slovenskej diplomacie za posledných 100 rokov, s dôrazom na profesionálne a osobné aspekty jednotlivých diplomatov ako napríklad Milan Rastislav Štefánik alebo Štefan Osuský. Výstava mapuje hlavné medzníky vo vývoji zahraničnej politiky Slovenska, ako aj súčasné úspechy slovenskej diplomacie.

Po otvorení výstavy minister Lajčák vystúpil s prednáškou pre študentov fakulty na tému Predsedníctvo Slovenskej republiky v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe. Vo svojom prejave zhodnotil nielen dôležitosť samotnej organizácie, priority slovenského predsedníctva, ale aj doteraz dosiahnuté úspechy a aktivity, ktoré Slovensko v tejto významnej regionálnej bezpečnostnej organizácii dosiahlo.

Autor: (ts-Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.04.2018
Nadšenci môžu počas apríla obdivovať historické autá a motorky
Do mesta pod Urpínom v piatok zavítali nablýskané legendy na štyroch kolesách. V rámci Výstavy veteránov nadšenci automobilovej histórie uvidia v banskobystrickej Europe tátoše, ktoré jazdili po cestách v 30., 60. a v 70. rokoch minulého storočia.
viac
29.05.2019
Katedra už 55 rokov formuje budúcnosť cestovného ruchu
Katedra cestovného ruchu na Ekonomickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici už 55 rokov vzdeláva mladých ľudí, ktorí sa podieľajú na rozvoji cestovného ruchu na Slovensku aj v zahraničí. Je najstaršou a najprestížnejšou univerzitnou školou so zameraním na cestovný ruch na Slovensku.
viac
16.03.2022
V Barbakáne otvorili expozíciu, predstavuje banícku históriu mesta
V banskobystrickom mestskom hrade Barbakán otvorili expozíciu, ktorá predstavuje banícku históriu mesta i okolitých obcí. Informovala o tom hovorkyňa primátora mesta Dominika Adamovičová.
viac
27.06.2024
V Tihányiovskom kaštieli otvoria výstavu Kvety podzemia a kvety púšte
Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici otvorí vo štvrtok v priestoroch Tihányiovského kaštieľa novú výstavu Kvety podzemia a kvety púšte. Milovníci prírody, geológie a záujemcovia o fascinujúci svet minerálov sa môžu tešiť na množstvo rozmanitých exponátov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %