Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
11.12.2017 11:59

Ustanovujúce zasadnutie novozvoleného Zastupiteľstva NSK


Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica. Snímka zdroj: (unsk.sk).


Ku konštruktívnej spolupráci na rozvoji kraja pre spokojný život jeho obyvateľov vyzval predseda NSK Milan Belica novozvolených krajských poslancov na ustanovujúcom zasadnutí novozvoleného Zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK), ktoré sa konalo v pondelok 4. decembra.


Na rokovaní odznela správa predsedu volebnej komisie NSK o výsledkoch volieb do orgánov NSK. Novozvolený predseda Milan Belica po prevzatí osvedčenia o zvolení zložil slávnostný sľub a do jeho rúk po prevzatí osvedčení o zvolení zložilo sľub aj všetkých 54 novozvolených poslancov Zastupiteľstva NSK.

V príhovore predseda NSK zdôraznil, že zloženie Zastupiteľstva NSK zodpovedá rozloženiu politických síl v Nitrianskom kraji i národnostnému zloženiu jeho obyvateľstva. „Mám nádej, že pri prijímaní zásadných rozhodnutí však bude vždy zohrávať hlavnú úlohu všeobecný záujem o rozvoj kraja a dosiahnutie spokojnosti a lepšieho života všetkých jeho obyvateľov,“ zdôraznil Milan Belica.

V pracovnej časti zasadnutia ustanovujúceho Zastupiteľstva NSK novozvolení poslanci zvolili overovateľov zápisníc a členov mandátovej a návrhovej komisie.

Na ustanovujúcom zasadnutí Zastupiteľstva NSK sa zúčastnili poslanci Národnej rady SR, nitriansky sídelný biskup Mons. Viliam Judák, predstavitelia politických strán a hnutí, laureáti Ceny NSK aj krajskí poslanci vykonávajúci mandát v končiacom sa volebnom období.

V utorok 5. decembra sa znovuzvolený predseda NSK Milan Belica stretol na pôde Župného domu  s predstaviteľmi organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK a s vedúcimi pracovníkmi Úradu NSK.

Autor: (op)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.05.2016
Kraj vypracoval novú stratégiu zahraničných vzťahov
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) chce v nasledujúcich rokoch posilniť svoju spoluprácu so zahraničnými regiónmi. Tá by mala pomôcť samotnému kraju, ale aj jednotlivým obciam a inštitúciám pri ich rozvoji a realizácii rôznych cezhraničných projektov.
viac
05.12.2018
V Šamoríne sa konalo ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva
V Šamoríne sa v pondelok (3.12.) uskutočnila ustanovujúca schôdza mestského zastupiteľstva, na ktorej poslanci rozhodli o obsadení odborných komisií.
viac
26.02.2020
Rokovanie komisií zastupiteľstva KSK budú môcť sledovať občania
Rokovania komisií Zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK) budú verejné. Určuje to nový rokovací poriadok komisií, ktorý v pondelok (24. 2.) schválili krajskí poslanci.
viac
18.05.2023
NSK zvažuje kúpu budovy pre svoj úrad, do výberu sa chcú zapojiť aj poslanci
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) chce pre svoj úrad kúpiť novú budovu. Inzerát zverejnil ešte v apríli. Predseda NSK Branislav Becík uviedol, že prišlo celkovo päť ponúk, z toho jedna na prenájom priestorov. Kraj bude podľa jeho slov zvažovať štyri, ktoré ponúkajú budovy na odkúpenie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %