Streda 28.02.2024
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
10.02.2020 01:10

V Žiline-Považskom Chlmci vybudujú splaškovú kanalizáciu za 3,7 milióna eur


Ilustračná snímka, zdroj: tucon.sk


Mesto Žilina sa dohodlo so Severoslovenskými vodárňami a kanalizáciami, a. s. (SEVAK) na financovaní splaškovej kanalizácie v mestskej časti Považský Chlmec. Celkové predpokladané náklady sú 3,7 milióna eur, mesto sa na nich bude podieľať sumou približne 1,3 milióna eur.


 TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík.  Doplnil, že výslednú sumu za práce ešte môže znížiť verejné obstarávanie na stavebné práce a dozor. "Lehota na predkladanie cenových ponúk uplynie 10. februára. Pri vyhodnotení predložených ponúk bude rozhodovať nielen cena, ale aj čo najskoršie ukončenie prác či environmentálne kritéria v zmysle zásad zeleného verejného obstarávania. Napríklad zhodnotenie vybúraného materiálu a jeho opätovné použitie," uviedol hovorca mesta Žilina.       

Predmetom investičnej akcie Považský Chlmec - stoková sieť – II. etapa je vybudovanie novej splaškovej kanalizácie, novej dažďovej kanalizácie a povrchové odvedenie vôd z komunikácií. "Súčasťou sú aj súvisiace práce na preložkách vodovodu a plynovodu, uvedenie všetkých komunikácií do pôvodného stavu a rekonštrukcia stavbou dotknutých uličných vpustí," dodal Miškovčík.     

"Realizácia splaškovej kanalizácie v Považskom Chlmci vychádza z dlhoročných a silnejúcich potrieb obyvateľov, ktoré týmto vyriešime. Zámerom mesta je aj vybudovanie siete dažďovej kanalizácie, ktorá výrazne zamedzí ďalším škodám pri väčších prívalových zrážkach, keď dochádza k lokálnym záplavám pre nedostatočné odvodňovanie," vysvetlil primátor Žiliny Peter Fiabáne.      

Mesto preto podľa neho vstúpilo do rokovaní so spoločnosťou SEVAK s cieľom vzájomného informovania sa a hľadania možností spolupráce, aby sa eliminovali obmedzenia, súvisiace s výstavbou kanalizácií. "Zároveň, aby tieto objekty boli realizované simultánne v rámci jednej stavby. Po uskutočnení uvedenej investičnej akcie sa stane SEVAK vlastníkom a prevádzkovateľom splaškovej kanalizácie v Považskom Chlmci, mesto Žilina zas bude vlastniť stavebné objekty dažďovej kanalizácie," uzavrel Miškovčík.  

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.08.2016
Odkanalizovanie Považského Chlmca si vyžiada investíciu 3,3 milióna eur
Mesto Žilina pripravuje v spolupráci s akciovou spoločnosťou Severoslovenské vodárne a kanalizácie (SEVAK) Žilina komplexné odkanalizovanie mestskej časti Považský Chlmec.
viac
08.09.2017
Už aj Považský Chlmec má vlastný erb
Mestské zastupiteľstvo v Žiline na svojom ostatnom zasadnutí ustanovilo erb, vlajku a zástavy tejto miestnej časti.
viac
24.08.2020
Žilina a SEVAK vybudujú v Považskom Chlmci splaškovú kanalizáciu
Takmer 2,5 mil. eur bude stáť vybudovanie splaškovej kanalizácie v žilinskej mestskej časti Považský Chlmec.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %