Štvrtok 09.07.2020
Dnes má meniny 
Lujza
°C
04.11.2019 08:55

V roku 2020 kraj prerozdelí 1,6 milióna eur na verejnoprospešné projekty


BBSK - nezmeškajte príležitosť, ilustračný výrez upútavky


Do konca novembra môžu občania, inštitúcie, obce, občianske a neziskové združenia požiadať o dotáciu z rozpočtu BBSK pre svoje projekty, či už ide o rozvoj kraja alebo aktivity s deťmi a mládežou, rovnako o podporu cestovného ruchu a rozvíjania kultúrneho dedičstva.


Banskobystrický samosprávny kraj v roku 2020 prerozdelí v rámci svojich všeobecných záväzných nariadení približne 1,6 milióna eur. TASR o tom informovala Marcela Glevická, vedúca oddelenia styku s verejnosťou Úradu BBSK v Banskej Bystrici.       

"Na projekty vo verejnom záujme alebo v prospech rozvoja územia BBSK, čiže na podporu všeobecne prospešných služieb, podnikania a zamestnanosti a aktivít, ktoré súvisia s uchovávaním i rozvíjaním kultúrneho dedičstva, je vyhradená suma jeden milión eur. Z nej 900-tis. eur rozdelia komisie poslancov podľa jednotlivých okresov a 100-tis. eur prerozdelí predseda kraja Ján Lunter. V tomto roku kraj podporil celkovo 860 projektov zameraných na kultúrne, športové a voľnočasové aktivity občanov," konštatovala Glevická.

BBSK začal v tomto roku aj s podporou aktivít a táborov pre deti. Cieľom je pomoc rodinám, deťom, ktoré si z finančných dôvodov nemôžu dovoliť napríklad účasť v detskom tábore. BBSK v roku 2019 podporil 213 táborov. V budúcom roku by sa toto číslo malo zvýšiť na zhruba 250. Vyčlenených je 300.000 eur z rozpočtu kraja.       

"Dotácie smerujúce na regionálny rozvoj a rozvoj cestovného ruchu v kraji sú rozdelené na štyri konkrétne výzvy. Ide o obnovu, budovanie a podporu doplnkovej infraštruktúry pre trasy cestovného ruchu, rozvoj zelenej infraštruktúry a vodozádržných opatrení, vrátane budovania biokoridorov a alejí, či obnovu prameňov, obnovu a rekonštrukciu kultúrneho dedičstva a tiež marketingové aktivity regionálnych značiek a producentov. Na to je vyhradených 300-tis. eur," dodala Glevická.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.01.2017
Karlova Ves bude poskytovať dotácie podľa nových pravidiel
Firmy, združenia, spolky, organizácie a rovnako tak podnikatelia so sídlom alebo sférou činnosti na území bratislavskej Karlovej Vsi budú môcť i v tomto roku požiadať mestskú časť o dotáciu, určenú pre verejnoprospešné služby a účely, podporu podnikania a zamestnanosti.
viac
10.04.2017
Neváhaj a pošli svoj návrh projektu aj ty!
Participatívny rozpočet Trenčianskej župy ti pomôže zhmotniť nápady.
viac
19.11.2018
Na regionálny rozvoj a cestovný ruch rozdelia poslanci viac než milión eur
Každá právnická alebo fyzická osoba, nezisková organizácia, mesto či obec môže do konca novembra požiadať o nenávratnú dotáciu z rozpočtu BBSK na projekty určené na podporu všeobecne prospešných služieb, podnikania a zamestnanosti, rozvoj cestovného ruchu a regionálny rozvoj v kraji.
viac
10.06.2020
Žilina podporí žiadosti o grant sumou 87-tisíc eur
Projekty v oblasti kultúry, športu, vzdelávania, životného prostredia a sociálnej a zdravotnej oblasti podporí mesto Žilina tento rok sumou celkom 87-tisíc eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %