Nedeľa 29.03.2020
Dnes má meniny 
Miroslav
°C
01.02.2020 11:10

V zariadení opatrovateľskej starostlivosti pre seniorov vykvitnú kvety a stromy


Vizualizácia: Staré Mesto


V centre Zariadenia opatrovateľskej starostlivosti (ZOS) pre seniorov na Dobšinského ulici pribudne park s ovocnými stromami, kvetinovými záhonmi a lavičkami. Súčasťou bude aj komunitná záhradka na pestovanie zeleniny či bezbariérová trasa na prechádzky.


Stavba zariadenia opatrovateľskej služby (ZOS) na Dobšinského ulici určeného pre staromestských seniorov odkázaných na celodennú starostlivosť finišuje pri dodržaní rozpočtu v časom predstihu.

„Za rok sa nám podarilo od nuly vybudovať tri poschodia až po strechu, dokončiť hrubú stavbu, zatepliť ju a verím, že už koncom jari – teda vo výraznom predstihu oproti pôvodnému plánu – ju odovzdáme Staromešťanom do užívania,“ povedala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Zariadenie bude pre seniorov príjemnou – a zaslúženou – oázou pokoja. Prispeje k tomu aj park, umiestnený v srdci ZOS.

„Teraz prinášame prepracovaný návrh záhrady, kde máme v pláne pre klientov vytvoriť park s výsadbou ovocných stromov a kvetín. Súčasťou je aj komunitná záhradka na pestovanie zeleniny, či kvetov,“ dodala starostka.

V parku zariadenia nebude chýbať bezbariérová trasa na prechádzky aj s rehabilitačnými pomôckami, priestor na spoločenské posedenie v podlubí - teda krytý strechou - a voľné sedenie na lavičkách v kvetinových záhonoch.

„Staré Mesto si váži svojich seniorov. S potešením vytvárame kvalitné prostredie pre tých, ktorí sú na pomoc odkázaní,“ uzatvára Z. Aufrichtová.

 

Autor: (ts-Bratislava-Staré Mesto)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.07.2016
Francúzsky deň ponúkne hudbu i gastronómiu
V Bratislave bude možné opäť zažiť oslavy francúzskeho štátneho sviatku. Vo štvrtok 14. júla sa na Hlavnom námestí môžu obyvatelia a návštevníci hlavného mesta Slovenska zoznámiť s francúzskou kultúrou i špecialitami francúzskej gastronómie.
viac
06.07.2017
Druhý víkend letných prázdnin v bratislavskom regióne
Letné shakespearovské slávnosti, Viva Musica!, Slovakia folk, komorný koncert v Botanickej záhrade, nočné prehliadky na hrade Červený kameň, Wine & Art a Bežecká perla naznačujú, že sa letné prázdniny v bratislavskom regióne začínajú vo veľkom štýle.
viac
20.09.2017
Staré Mesto má grantový program na tento rok
Skultúrnenie verejného priestoru, ochrana a tvorba životného prostredia, kultúrno-spoločenské aktivity a rozvoj kultúrneho života. To sú oblasti, v rámci ktorých sa dá požiadať bratislavské Staré Mesto o pridelenie grantu.
viac
04.12.2018
Do kresla starostu Starého Mesta oficiálne zasadla Z. Aufrichtová
Kreslo starostu bratislavského Starého Mesta patrí od utorka oficiálne Zuzane Aufrichtovej (SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska). Miesto jej uvoľnil doterajší starosta Radoslav Števčík.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %