Streda 08.04.2020
Dnes má meniny 
Albert
°C
30.08.2017 12:00

Ako využiť posledné dni prázdnin? Zaujímavé tipy kam v Bratislave


Pozvánka na Dni majstrov ÚĽUV.


Hoci sa letné prázdniny pomaly blížia k svojmu záveru, kultúrne leto v Bratislave nekončí. Využite posledné letné dni a vychutnajte si kultúrne podujatia a zaujímavé akcie mestských organizácií.


Prvý septembrový víkend (2. – 3. 9.) v centre mesta bude patriť ľudovej tvorbe. Počas tradičného podujatia Dni majstrov ÚĽUV sa môžete tešiť na Školu remesiel, ale aj rozmanité ľudové hry. Neoddeliteľnou súčasťou podujatia bude aj ochutnávka slovenských gastronomických špecialít.

Bratislavské kultúrne a informačné stredisko pripravilo pre deti v stredu 30. augusta od 17:30 hod. posledné predstavenie Ako šlo vajce na vandrovku divadla Z Kufra von. Pôjde o predstavenie z pravidelného cyklu Rozprávky pri Dóme na Rudnayovom námestí. Po predstavení prebehne vylosovanie súťaže o lístky do divadla, ZOO a Mestského múzea, ktorá prebiehala počas celého projektu. Deti sa môžu zapojiť do súťaže aj počas tohto posledného predstavenia.

Na Hrade Devín sa v nedeľu 3. septembra od 10. hodiny môžete tešiť na rytierske súboje. Organizátori podujatia Rytieri na Devíne priblížia návštevníkom históriu obdobia gotiky. Na programe budú detské rytierske hry, historický šerm či rytierske súboje na koňoch v podaní Tovarišstva starých bojových umení a remesiel.

Podmanivý Drôtený vodný svet na vás čaká v Justiho sieni Primaciálneho paláca. Výstavu vyše stovky originálnych drotárskych umeleckých diel štyridsiatich súčasných výtvarníkov môžete navštíviť každý pracovný deň od 10.  do 18. hodiny. Výstava potrvá do 6. septembra. Jej súčasťou je aj hlasovanie o najkrajšiu drôtenú rybu.

V Zoologickej záhrade si počas víkendu nenechajte ujsť príležitosť zúčastniť sa prehliadky s komentovaným kŕmením a možnosť povoziť sa na poníkoch. Počas júla došlo v areáli zoologickej záhrady k rekonštrukcii prístupovej cesty smerom k výbehu nosorožcov, čo zabezpečí zvýšený komfort pre návštevníkov ZOO. Viac informácií sa dozviete na webovej stránke: http://www.zoobratislava.sk/?zoologicke-aktuality&sprava=vikendove-komentovane-krmenia

Na Magio pláži na petržalskom brehu Dunaja ešte stále môžete zažiť skvelé koncerty, zašportovať si alebo si zájsť na cestovateľské kino. Viac o programe: https://magioplaz.zoznam.sk/35-tde-288-39.

Posledné horúce letné dni určite využite aj na kúpanie a oddych pri vode na bratislavských kúpaliskách. Otvorených bude všetkých sedem kúpalísk v správe mestskej organizácie STARZ (Kúpalisko Rosnička, Lamač, Rača, Krasňany, Delfín, Tehelné pole a Areál zdravia Zlaté piesky).

Druhý septembrový víkend v nedeľu 10. septembra si nezabudnite rezervovať na slávnostné ukončenie 42. ročníka mestského festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2017. Čaká nás veľká after party - Rozlúčka s letom plná zaujímavých akcií a podujatí. O programe podujatia bude hlavné mesto už čoskoro informovať.

Autor: (hmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.05.2017
208. výročie obliehania Bratislavy Napoleonom
Podujatím s názvom „Ubránili sme sa“ si Bratislavský samosprávny kraj pripomenie 208. výročie obliehania Bratislavy Napoleónom v dňoch 19. - 21. mája 2017 v Sade Janka Kráľa a na Tyršovom nábreží v Petržalke.
viac
06.07.2017
Druhý víkend letných prázdnin v bratislavskom regióne
Letné shakespearovské slávnosti, Viva Musica!, Slovakia folk, komorný koncert v Botanickej záhrade, nočné prehliadky na hrade Červený kameň, Wine & Art a Bežecká perla naznačujú, že sa letné prázdniny v bratislavskom regióne začínajú vo veľkom štýle.
viac
14.07.2017
Leto v bratislavskom regióne je v plnom prúde!
Aj tento víkend budú mať návštevníci bratislavského regiónu možnosť užiť si letnú pohodu v spojení s kultúrou na rôznych podujatiach.
viac
05.10.2017
Bratislavský Októberfest sa začne už tento piatok
Tretí ročník podujatia Bratislavský Októberfest sa uskutoční v piatok a sobotu 6. - 7. októbra 2017 v Bratislave na Fajnorovom nábreží pri Starom moste a na Gondovej ulici na parkovisko pred FFUK.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %