Utorok 18.06.2024
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
23.06.2021 11:30

B. Bystrica chystá najväčšiu rekonštrukciu miestnych komunikácií


Snímka zdroj:(bystrica.sk).


Zatiaľ, čo sa v súčasnosti zameriava pozornosť na rekonštrukciu Hornej ulice, Partizánskej cesty a Javorníckej ulice, ktoré sú už v rukách zhotoviteľa, mestské zastupiteľstvo schválilo návrh na vyčlenenie sumy vo výške 5 000 000 eur na ďalšiu rekonštrukciu najvyťaženejších ciest v Banskej Bystrici.


Okrem toho sa pripravujú projekty obnovy či vybudovania žiadaných chodníkov vo viacerých lokalitách mesta.

„Všetky miestne komunikácie, ktoré sme vytypovali, spôsobujú motoristom, cyklistom či peším problémy, a znižujú komfort ich jazdy a presunu po meste. Aj na základe diagnostiky Žilinskej univerzity ide o úseky, ktoré si zaslúžia rekonštrukciu, nakoľko po rokoch sú vo veľmi opotrebovanom stave. Za posledné roky tak pôjde o najväčšiu investíciu do obnovy ciest a chodníkov. V súčasnosti sú všetky frekventované úseky v štádiu projektových prác. Ďakujem poslancom mestského zastupiteľstva, ktorí tento návrh podporili,“ hovorí primátor Ján Nosko.

V najbližšom období tak bude spustená príprava komplexnej obnovy Poľnej ulice smerom do Malachova, takmer 2,5 kilometrového úseku zbernej komunikácie cez Fončordu od Moskovskej, cez Kyjevské námestie, Nové Kalište, THK až po kruhový objazd pri Lidli. Samospráva plánuje rekonštruovať vozovku na Tajovského ulici v okolí mestského parku s vybudovaním mini okružnej križovatky a obnovu cesty smerom na amfiteáter, následne vozovku od Strieborného námestia cez Bottovu ulicu, Lazovnú ulicu až po Medený hámor. Pre zlepšenie dopravnej situácie je aj v tejto lokalite plánovaná výstavba kruhového objazdu.  V pláne je aj obnova Bakossovej ulice s výmenou dlažby popri Penzióne Kúria a popri tržnici na Námestí Š. Moysesa. Rekonštrukcia počíta aj s Bernolákovou ulicou v Radvani, vrátane časti popred Novamed a Aulu SZU, ako aj s Hutnou ulicou smerom k atletickému štadiónu a plavárni na Štiavničkách.

„Spolu s aktuálne rozbehnutými rekonštrukciami Hornej ulice, Partizánskej cesty, Javorníckej ulice a pripravenej rekonštrukcie Gaštanovej ulice, ktoré by mali byť dokončené v priebehu augusta, tak v Banskej Bystrici pribudne viac ako 10 kilometrov obnovených ciest. Súčasťou obnovy ciest bude aj rekonštrukcia priľahlých chodníkov s prihliadnutím na ich bezbariérovosť, vybudovanie bezpečných priechodov pre chodcov a aplikácia bezpečnostných prvkov pre ochranu cyklistov,“ dopĺňa Jakub Gajdošík, 1. zástupca primátora.

Okrem toho samospráva pripravuje aj rekonštrukcie chodníkov na Tatranskej, Kráľovohoľskej a Okružnej ulici  či vybudovanie nových –  v Kostiviarskej, Uľanke, na Pršianskej terase a v Kremničke v smere do Krematória. Tento rok zároveň mesto investuje ďalších 900 000 eur do opravy chodníkov vo všetkých mestských častiach na základe odporúčaní občianskych rád a poslancov za jednotlivé volebné obvody.

Autor: (Zdenka MARHEFKOVÁ,hovorkyňa primátora)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.05.2017
Radnica začala s rekonštrukciou ciest a chodníkov
Liptovskomikulášska mestská samospráva sa s príchodom jarného počasia púšťa do rekonštrukcie ciest a chodníkov. Nový asfalt dostanú tisícky metrov komunikácií v centre mesta aj v mestských častiach.
viac
14.10.2020
Mesto Svidník pokračuje v rekonštrukcii miestnych komunikácií a chodníkov
Mesto Svidník začalo ďalšiu fázu rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov. Celkovo preinvestuje viac ako 117 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Kristína Tchirová.
viac
09.12.2020
MsZ schválilo "zákon roka", počíta s úverom 13 miliónov eur
Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Banskej Bystrici v utorok jednomyseľne schválili vyrovnaný rozpočet na budúci rok vo výške zhruba 90 miliónov eur.
viac
28.04.2021
Banskobystrickí poslanci prerozdelili 1,5 milióna eur
Napriek koronakríze mesto Banská Bystrica skončilo uplynulý rok s prebytkom a poslanci tak v utorok na zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) mohli prerozdeliť finančné prostriedky v objeme viac ako 1,5 milióna eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %