Štvrtok 18.04.2024
Dnes má meniny 
Valér
°C
22.03.2017 02:31

Canon aj po rokoch potvrdil, že patrí medzi ekologicky najzodpovednejších


Zamestnanci spoločnosti Canon sa aktívne zapájali pri prednáške o triedení odpadu.


Po troch rokoch od získania certifikátu Zodpovedná spoločnosť prešla Spoločnosť CANON SLOVAKIA opätovným environmentálnym auditom. Výsledok auditu dopadol lepšie, než pred rokmi a Canon opäť potvrdil certifikát rozšírenej úrovne.


Keď sa pred troma rokmi spoločnosť Canon zapojila do projektu Zodpovedná spoločnosť, získala certifikát rozšírenej úrovne. Subjektom, ktoré vyhovejú kritériám environmentálneho auditu, ho udeľuje organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK. Už v tom čase sa Canon zaradil medzi najúspešnejšie spoločnosti z hľadiska environmentálnej zodpovednosti. Pre udržanie si pozície environmentálneho lídra musel preukázať, že dodržuje pravidlá Zodpovednej spoločnosti a riadi sa odporúčaniami, ktoré dostal pri prvej certifikácii.

Zamestnanci Canonu dlhodobo triedia odpad aj v práci. Postupne pridávajú nové zložky, na ktoré odpad delia. Najnovšie pridali zber elektroodpadov. Popri druhom environmentálnom audite sa zúčastnili aj školenia o správnom triedení odpadov, ktoré im ENVI - PAK ponúkol v rámci programu. Po úspešnom absolvovaní školenia bol zástupcom spoločnosti odovzdaný certifikát na obdobie nasledujúcich troch rokov. Spolu s ním aj edukačné materiály pre všetkých zúčastnených a nádoby na triedený odpad. Dúfajme, že takýchto zodpovedných organizácií bude len pribúdať.

 

Autor: (pš)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.12.2016
Denne posúvame odpadovú gramotnosť, aby Slováci triedili viac
Od septembra zatiaľ preškolených 206 základných a 234 materských škôl – taká je bilancia organizácie zodpovednosti výrobcov (OZV) ENVI - PAK o ozrejmovaní správneho separovania odpadov v slovenských domácnostiach a všetkého čo s tým súvisí.
viac
17.01.2017
Slovensko je s triedením odpadov na začiatku dlhej cesty
„Ľudia musia pochopiť zmysel triedenia odpadov a začať sami od seba,“ hovorí riaditeľka pre komunikáciu a marketing v a.s. ENVI - PAK Silvia Nosálová.
viac
23.03.2017
Potravinári sa sťažujú na činnosť OZV. Nedorozumenie...?
„Nerozumieme, prečo výrobcovia, ktorí si zakladajú a vlastnia OZV, majú potrebu sa od ich činnosti dištancovať,“ reagoval hovorca MŽP SR Tomáš Ferenčák na zástupcov Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory a Potravinárskej komory Slovenska.
viac
06.02.2021
Príroda je čistejšia o 3 tony a 1800 vriec odpadkov
Do iniciatívy „Vezmi si ma“ sa aktívne zapojili ľudia, ktorí v prírode zbierajú pohodené plechovky, plastové a sklenené fľaše, plastové vrchnáky, obaly zo sladkostí a ďalšie odpadky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %