Utorok 24.11.2020
Dnes má meniny 
Emília
°C
21.10.2020 03:20

Festival JAMA bude online, vystúpi aj umelá inteligencia


Banner.


V Banskej Štiavnici a v Banskej Belej sa počas víkendu uskutoční festival intermediálneho umenia JAMA, ktorý si pripomenie pamiatku slovenského výtvarníka a muzikológa Milana Adamčiaka.


V súvislosti s aktuálnou situáciou s pandémiou nového koronavírusu budú na podujatí chýbať diváci, sledovať ho však bude možné online. Informovala o tom Klára Hudáková z oddelenia marketingu Slovenskej národnej galérie, ktorá je partnerom festivalu.      

„Tohtoročnú JAMA sme sa rozhodli zrealizovať aj v súčasnej situácii, je pre nás totiž ideovo dôležité zachovať kontinuitu projektu. Aspoň symbolicky považujeme za podstatné každý rok oživiť odkaz Milana Adamčiaka v Banskej Štiavnici, Banskej Belej a ich okolí a uskutočniť práve tu živý program, ktorý s Adamčiakovou tvorbou komunikuje alebo na ňu nadväzuje,“ vysvetlila výkonná riaditeľka podujatia Eva Vozárová.      

Bohatý program okrem iného prinesie slovenskú premiéru zvukovej performance I Am Sitting In A Room amerického experimentátora Alvina Luciera. Súčasťou programu bude aj poézia slovenskej autorky Lizy Gennart, ktorá je v skutočnosti umelou inteligenciou vytvorenou Zuzanou Husárovou a Ľubomírom Panákom.      

Festival JAMA bude možné sledovať na sociálnych sieťach alebo na webovej stránke podujatia. Vysielaný nebude iba sprievodný program festivalu v podobe výstavy Martina Piačeka SAD: Stručný archív daru, ktorá bude slávnostne otvorená vo štvrtok (22. 10.) pred Galériou Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.08.2020
Stredovek v Petržalke ukáže dobových šermiarov
Na Stredoveku v Petržalke vás prevedú obdobiami od Veľkej Moravy až po obdobie vlády Karola Róberta.
viac
21.09.2020
Bratislavské Hanusove dni sa budú venovať téme koreňov slovenskej identity
Po jarnej on-line verzii Bratislavských Hanusových dní (BHD) sa podujatie venujúce sa vzťahu kresťanskej a sekulárnej kultúry uskutoční na prelome septembra a októbra (25. 9. - 2. 10.).
viac
24.09.2020
Festival Prešov číta rád bude i v online priestore
Festival čítania s názvom Prešov číta rád organizuje Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava aj tento rok.
viac
06.10.2020
Filmový festival Pocity Film 2020 sa napriek obmedzeniam uskutoční
Jedenásty ročník filmového festivalu POCITY FILM sa napriek prísnym obmedzeniam a zmenám v programe uskutoční v plánovanom termíne. Festival sa bude konať od 8. do 13. októbra vo veľkokapacitných premietacích sálach Kina Scala a multiplexu Cinemax.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.14 %