Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
09.07.2024 05:10

Finálová dvanástka v ankete Strom roka 2024 je známa


(foto: Nadácia Ekopolis/Enviroportal)


O titul Strom roka 2024 opäť bojuje tucet najzaujímavejších stromov z celého Slovenska, ktoré sa rozhodli rozpovedať svoje príbehy. O víťazovi rozhoduje verejnosť v hlasovaní od 1. júla do 30. septembra na www.stromroka.sk.


Jednotlivci, školy, organizácie – tí všetci sa rozhodli nominovať výnimočný strom zo svojho okolia v 22. ročníku populárnej ankety Strom roka, ktorú organizuje Nadácia Ekopolis.

V súťaži, kde nerozhoduje vek či výzor, ale príbeh a jeho spojenie s ľuďmi, sa dostane pozornosti starým, vzácnym či ohrozeným stromom. Na víťaza čaká odborný posudok, ošetrenie arboristami a postup do európskeho finále.

Ako hlasovať?

Hlasovanie potrvá od 1. júla do 30. septembra a za svojho favorita je možné zahlasovať štyrmi spôsobmi:

- hlasovanie na webe: svojho favorita vyberiete v ponuke finalistov na webe stromroka.sk, váš hlas bude overený vďaka e-mailu, ktorý pri hlasovaní zadávate.

- originálny hlasovací lístok: ten nájdete v letnom čísle časopisu Krásy Slovenska, v kníhkupectve Artforum v Bratislave, na podujatiach, ktoré s anketou navštívime, či priamo od nominujúceho. Počet vytlačených hlasovacích lístkov je obmedzený.

- formou SMS správy: a to zaslaním správy vo formáte STROM*XX*kontaktne údaje (kde XX je číslo stromu v rozsahu 1-12) na číslo 7773. Ideálne je uviesť meno, priezvisko a mailovú adresu.

- Facebook hlasovanie: hlasovať sa dá na sociálnej sieti Facebook Nadácie Ekopolis, vo fotoalbume Finalisti Strom roka 2024 pri konkrétnej fotografii obľúbeného stromu.

O víťazovi rozhoduje verejnosť v hlasovaní od 1. júla do 30. septembra na www.stromroka.sk.

 

 

Autor: (Zdroj: Nadácia Ekopolis/Enviroportal)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.04.2017
Stromy do ankety Strom roka 2017 treba prihlásiť do 30. apríla
Jednotlivci, mestá a obce, školy, firmy či organizácie môžu do 30. apríla prihlásiť strom, ktorý je ich srdcu blízky, do 15. ročníka ankety Strom roka. Vyhlásila ju Nadácia Ekopolis s cieľom upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie.
viac
10.07.2018
Verejnosť už môže hlasovať za Strom roka 2018, finalistov je dvanásť
O hlasy verejnosti sa bude do konca septembra uchádzať 12 finalistov ankety Strom roka 2018. Organizátori 16. ročníka ankety ich predstavili na festivale Pohoda v Trenčíne.
viac
17.10.2020
Za Strom roka 2020 sa dohlasovalo, víťazný strom zverejnia koncom októbra
Ľudia, ktorí počas tohto roka hlasovali za Strom roka 2020, sa výsledky dozvedia až koncom októbra. Víťazný strom získa nielen prestížny titul, ale postúpi aj do súťaže Európsky strom roka, kde bude reprezentovať krajinu.
viac
14.10.2022
Stromom roka sa stal Dračí dub z Lozorna
Stromom roka sa stal Dračí dub z Lozorna. Od verejnosti získal 5916 hlasov. Na jar bude reprezentovať Slovensko v súťaži Európsky strom roka. Informovala o tom Martina Ragalová Hromadová z Nadácie Ekopolis. Anketa Strom roka slávi tento rok 20. výročie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %