Sobota 09.12.2023
Dnes má meniny 
Izabela
°C
22.09.2022 11:40

Križovatku majú postaviť za pol milióna eur, čaká sa na podpis zmluvy


Ilustračná snímka: (tasr).


Okružnú križovatku pod Skalkou v Liptovskom Hrádku majú postaviť za sumu takmer pol milióna eur. Aktuálne sa čaká na podpis zmluvy so zhotoviteľom. Potvrdila to hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eva Lacová.


Ako konkretizovala, vysúťažená suma je 492 598 eur. "Momentálne sa rieši vytýčenie inžinierskych sietí a prekládka optického kábla," dodala.

Výstavba novej okružnej križovatky pod Skalkou mešká už niekoľko mesiacov. Samosprávny kraj hľadal nového zhotoviteľa po tom, ako musel ukončiť zmluvu s pôvodným. Dôvodom bola kondícia firmy aj nárast cien.

Lokalitu, kde dôjde k výstavbe, považuje vedenie mesta Liptovský Hrádok za dôležitý dopravný uzol. Stretáva sa tam päť ciest. Tri z nich sú v správe ŽSK, dve mestské. Plánovaná okružná križovatka podľa vedenia pomôže významne zvýšiť bezpečnosť dopravy v meste. Spolu so ŽSK sa na nej podieľa aj samospráva, ktorá tam chce preinvestovať ďalšie peniaze.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.11.2019
Mesto má najtransparentnejšiu internetovú stránku v Žilinskom kraji
Najtransparentnejšiu webovú stránku v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) má mesto Liptovský Hrádok. Vyplýva to z výsledkov projektu Otvorené mestá a obce – mapa transparentnosti ŽSK, ktorý od júna 2018 do novembra 2019 realizovalo občianske združenie Pro Senium et Cultura.
viac
13.10.2022
Výstavba okružnej križovatky v Liptovskom Hrádku sa začne až na budúci rok
Stavebné práce na novej okružnej križovatke pod Skalkou v Liptovskom Hrádku sa začnú až v jarných mesiacoch budúceho roka. Potvrdila to hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eva Lacová.
viac
23.02.2023
Novú okružnú križovatku v Liptovskom Hrádku by mali začať stavať na jar
Výstavba novej okružnej križovatky pod Skalkou v Liptovskom Hrádku by sa mala začať na jar tohto roka. Potvrdila to hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja Eva Lacová.
viac
31.03.2023
Novú okružnú križovatku v Liptovskom Hrádku začnú stavať na budúci týždeň
Výstavbu novej okružnej križovatky pod Skalkou v Liptovskom Hrádku spustia najbližší pondelok (3. 4.). Mesto o tom informovalo na svojom webe s tým, že predpokladaná doba výstavby je päť mesiacov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %