Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
22.02.2024 01:10

Mesto Handlová zruší dočasné ubytovanie pre odídencov z Ukrajiny


Ilustračná snímka: mesto Handlová


Mesto Handlová zruší dočasné ubytovanie pre odídencov z Ukrajiny, ktoré zriadilo pred dvoma rokmi v priestoroch budovy bývalej strednej priemyselnej školy. K zrušeniu pristúpi na základe pokynu Okresného úradu Prievidza. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.


"Dočasné útočisko našlo v ubytovaní v prvej väčšej vlne približne 40 ľudí. Potom ich mesto postupne umiestňovalo do iných dočasných ubytovaní," spomenula Paulínyová. Samospráva podľa nej brala ohľad i na to, v akom zdravotnom stave boli odídenci.         

Mesto dočasné ubytovanie ruší v týchto dňoch. "Priestory by mali byť kompletne uvoľnené do konca marca," priblížila hovorkyňa mesta. Zároveň vyzdvihla spoluprácu s firmami, dobrovoľníkmi a strednou odbornou školou pri zriaďovaní hot-spotu.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.02.2022
Fašiangový sprievod so sebou niesol odkaz solidarity s Ukrajinou
Tradičný fašiangový sprievod mestom Handlová v piatok so sebou niesol odkaz, ktorý vyjadroval solidaritu k Ukrajine. Členovia sprievodu mali na kostýmoch žlto-modré stužky, farby ukrajinskej vlajky.
viac
02.03.2022
ZMOS: I. Matovič s nami nediskutoval o príspevkoch za ubytovanie utečencov
Samosprávy si nemôžu dovoliť vyplácať príspevky za ubytovanie utečencov z Ukrajiny a následne čakať, kedy a v akom rozsahu ich bude štát refundovať. Vyhlásilo to Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS).
viac
30.04.2022
MV SR vyplatí obciam na príspevky za ubytovanie odídencov vyše 2,4 milióna eur
Ministerstvo vnútra (MV) SR vyplatí obciam na príspevky za ubytovanie odídencov za február a marec vyše 2,4 milióna eur. Platby by sa mali uskutočniť v sobotu.
viac
21.03.2024
Vláda schválila zmeny v poskytovaní príspevku za ubytovanie odídencov z Ukrajiny
Na stredajšom rokovaní vlády predložil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok návrh na úpravu nariadenia vlády o poskytovaní príspevku za ubytovanie odídenca. Ide o príspevok poskytovaný na základe zákona o azyle.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %