Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
23.03.2024 10:00

Mesto na Svetový deň vody spustí pitnú fontánku na námestí


Snímka zdroj: Zdroj: banovce.sk


Mesto Bánovce nad Bebravou symbolicky na Svetový deň vody, ktorý pripadá na piatok, spustí malú pitnú fontánku na Námestí Ľ. Štúra. Ochranu planéty si pripomenie i v sobotu (23. 3.), keď sa zapojí do Hodiny Zeme. Informovala o tom radnica v tlačovej správe.


"Deň vody ľuďom ponúka príležitosť zamyslieť sa nad vzťahom k vode, zdieľať informácie o udržateľnom využívaní vody a podporovať ochranu vodných zdrojov. Voda je nevyhnutná pre život ako taký a je kľúčovým prvkom pre fungovanie celého sveta," pripomenula bánovská radnica.         

Aj z tohto dôvodu sa mesto podľa nej rozhodlo symbolicky spustiť malú pitnú fontánku na námestí.         

Mesto sa aj tento rok zapojí do celosvetovej kampane Hodina Zeme, a to vypnutím verejného osvetlenia na námestí od 20.30 h do 21.30 h. "Každý malý krok, akým je vypnutie svetiel na jednu hodinu, môže mať pozitívny dopad a posilniť povedomie ľudí o kritických otázkach životného prostredia," skonštatovala radnica.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.03.2017
RÚVZ B. Bystrica bezplatne vyšetrí vodu zo súkromných vodných zdrojov
Odpadová voda – to je tohtoročná téma Svetového dňa vody (World Water Day), ktorý si svet pripomína každoročne 22. marca.
viac
15.03.2018
Tohtoročný Svetový deň vody na tému Príroda pre vodu
Príroda pre vodu – to je tohtoročná téma Svetového dňa vody (World Water Day) ktorá skúma, ako môžeme využiť prírodu na prekonanie nových výziev 21. storočia. Škody na životnom prostredí spolu s klimatickými zmenami spôsobujú vodné krízy, ktoré vidíme na celom svete.
viac
04.10.2018
Bánovecký projekt prevencie kriminality skončil v národnom kole prvý
Projekt zameraný na prevenciu kriminality pod názvom Poznaním k hodnotnému životu, ktorý dlhodobo realizuje mesto Bánovce nad Bebravou, získal prvé miesto v národnom kole súťaže prevencie kriminality. Postúpil tak zároveň do finále medzinárodného kola, informovalo mesto.
viac
11.07.2019
Mesto zriadilo miestnu občiansku poriadkovú službu
Samospráva Bánoviec nad Bebravou zriadila miestnu občiansku poriadkovú službu. Jej členovia budú nápomocní mestskej a štátnej polícii pri dohľade nad dodržiavaním zákonov, mestských vyhlášok, verejného poriadku, nočného pokoja, a to najmä v lokalitách, kde sídli marginalizovaná rómska komunita.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %