Nedeľa 17.10.2021
Dnes má meniny 
Hedviga
°C
09.11.2017 03:20

NAJ mestom Slovenska sa stal Liptovský Mikuláš, NAJ obcou je Halič


www.slovakregion.sk


NAJ mestom Slovenska je Liptovský Mikuláš, obcou Halič v okrese Lučenec. Primátorom Slovenska sa stal Jozef Trstenský z Nového Mesta nad Váhom a starostom Michal Kotrady zo Smižian v okrese Spišská Nová Ves.


O výsledkoch rozhodlo hlasovanie v deviatom ročníku súťaže Naj mesto a obec Slovenska 2017 a v šiestom ročníku súťaže Primátor/Starosta Slovenska na portáli www.slovakregion.sk.

Liptovský Mikuláš, víťaz v kategórii miest, získal 25 901 hlasov, druhé sa umiestnilo Brezno s počtom hlasov 25 756 a tretia skončila Spišská Nová Ves s 25 689 hlasmi.

„Pre mňa to znamená, že všetci, ktorí zahlasovali za naše mesto, vidia, že Liptovský Mikuláš ožíva, je pre nich atraktívne a poskytuje stále viac príležitostí a podujatí, ktoré ľudí zaujali. Byť naj mestom ale znamená viac, napríklad to, že ľudia ocenili aj čistotu a úpravu mesta, zeleň a všetko, čo sa pod pojmom „naj“ skrýva. Je to taký signál, že naše mesto je pre návštevníkov, ale aj investorov a verím, že aj obyvateľov čoraz atraktívnejšie, a to napriek tomu, že určite existujú aj nedostatky, ktoré postupne strategicky odstraňujeme,“ vyjadril radosť mikulášsky primátor Ján Blcháč.

Za Halič ako najúspešnejšiu obec zahlasovalo 41 566 ľudí, druhý Vinodol v okrese Nitra získal 15 884 a tretie Spišské Tomášovce v okrese Spišská Nová Ves 15 544 hlasov.       

Kompletné výsledky oboch súťaží nájdete na: http://www.slovakregion.sk/sutaze/2017

Obe súťaže prebiehali od 1. apríla do 31. októbra 2017. Oficiálne verejné odovzdávanie cien sa uskutoční v januári budúceho roka v bratislavskej Inchebe pri príležitosti výstavy ITF Slovakiatour.

Autor: (SLOVAKREGION, MsÚ LM)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.12.2016
"Najkrajšie mesto a obec Slovenska 2016" a "Primátor/Starosta Slovenska 2016"
Blahoželáme víťazom a ďakujeme každému, kto sa zapojil do súťaží! Ďakujeme všetkým hlasujúcim i návštevníkom portálu za všetky hlasy pre mestá a obce, podporné odkazy pre primátorov a starostov.
viac
25.01.2019
Naj mestom 2018 sa stal Sabinov, naj obcou Sedliacka Dubová
Naj mestom Slovenska 2018 je Sabinov, naj obcou Sedliacka Dubová. Rozhodli o tom hlasy návštevníkov portálu Slovakregion, ktorý súťaž organizoval už po desiaty raz.
viac
06.05.2020
Rozpočet je nástroj riadenia miest a obcí
Združenie miest a obcí Slovenska sa v nedávnom prieskume sústredilo na vnímanie rozpočtov komunálu. Z prieskumu okrem iného vyplýva, že rozpočet mesta či obce nie je iba základný ekonomický zákon každej samosprávy. Pre veľkú skupinu starostov a primátorov predstavuje aj nástroj finančného riadenia.
viac
31.12.2020
Opäť možno hlasovať v ankete o NAJ obec a mesto na Záhorí
Obyvatelia Záhoria i tí, ktorí majú túto časť Slovenska radi, môžu opäť rozhodnúť o naj obci a naj meste v regióne. Informoval o tom za organizátorov Matej Hajdin.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.71 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.52 %