Piatok 23.10.2020
Dnes má meniny 
Alojzia
°C
04.02.2018 07:43

Nemocnica v Leviciach obnovila prístrojovú techniku za vyše 280-tis.eur


Ilustračná snímka.


Levická nemocnica obnovila prístrojovú techniku na viacerých svojich oddeleniach. Investícia za viac ako 280.000 eur by mala zabezpečiť pacientom kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť priamo v ich regióne.


      Nová technika pribudla na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny, rádiologickom oddelení a na operačných sálach.      

 „Moderné medicínske prístroje doplnili technické vybavenie týchto oddelení a vymenili zastarané zariadenia, ktoré nevyhovovali dnešným nárokom,“ skonštatovala Alžbeta Sivá, hovorkyňa skupiny Agel, ktorej súčasťou je Nemocnica Levice.      

 Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny získalo centrálny monitorovací systém. Lekári začali využívať i nový prenosný USG prístroj v štandardnej konfigurácii, ktorý slúži na vyšetrenie pri lôžku. „USG prístroj prispeje aj k rozšíreniu spektra vyšetrení na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Pacienti nemusia byť prevážaní na odborné pracoviská za účelom vyšetrení, ktoré je už možné vykonávať na USG prístroji priamo na oddelení. V budúcnosti plánujeme s týmto prístrojom rozšíriť druhy vykonávaných anestéziologických výkonov,“ povedal Igor Slabak, primár oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny.       

Nový sonografický prístroj získalo rádiologické oddelenie nemocnice. Flexibilné zariadenie poskytuje rýchlejšie možnosti diagnostiky, lekári vďaka novému USG prístroju budú môcť vykonávať omnoho širšiu škálu vyšetrení. Zdravotnícke zariadenie investovalo aj do odkúpenia laparoskopickej veže, ktorá sa dennodenne využíva v miniinvazívnej chirurgii a ktorú doteraz malo len v prenájme.       

Agel SK prevádzkuje nemocnicu v Leviciach od 15. septembra minulého roka. Vstup spoločnosti do Nemocnice s poliklinikou Levice odsúhlasili poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorí schválili prenájom nemocnice na 20 rokov. Spoločnosť označila za svoju prioritu stabilizovať personálnu situáciu a spustiť nový dlhodobý investičný program s cieľom modernizácie a rozvoja nemocnice. Celková suma, ktorá by mala byť preinvestovaná do levickej nemocnice, bude takmer 8,3 milióna eur. V súčasnosti nemocnica zamestnáva približne 600 zamestnancov. Jej spádovú oblasť tvorí viac ako 160.000 obyvateľov, čo ju zaraďuje k najväčším nemocniciam v Nitrianskom kraji.       

 

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.04.2018
Mesto Levice prefinancuje tohtoročné veľké investície úverom
Mesto Levice si zoberie úver vo výške 2,1 milióna eur na financovanie najväčších tohtoročných investičných akcií. K nim bude patriť výstavba dvoch veľkých parkovísk na sídlisku Rybníky 5 a Vinohrady, rekonštrukcie vybraných chodníkov i osvetlenie priechodov pre chodcov.
viac
22.07.2020
Mesto počas letných prázdnin rekonštruuje MŠ a ZŠ za 3,6 milióna eur
Mesto Košice počas letných prázdnin opravuje spolu 42 škôl a školských zariadení vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, hodnota prác dosahuje viac ako 3,6 milióna eur. Informoval o tom hovorca magistrátu Vladimír Fabian.
viac
29.07.2020
Historická Banská Štiavnica bude mať opäť priame spojenie s Bratislavou
Od nedele 2. augusta bude medzi Banskou Štiavnicou a Bratislavou opäť premávať priamy autobusový spoj. V rámci podpory cestovného ruchu naň prispeje Banskobystrický samosprávny kraj prostredníctvom svojej Rozvojovej agentúry 20 000 eur.
viac
29.09.2020
Na kúpalisku vybudujú tobogan, mesto na to vyčlenilo 160 000 eur
Novou atrakciou na mestskom kúpalisku v Trebišove by sa mal stať na budúci rok tobogan. Mestskí poslanci na tento účel aktuálne schválili 160 000 eur z rezervného fondu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.86 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.27 %