Nedeľa 29.05.2022
Dnes má meniny 
Vilma
°C
14.04.2022 01:30

Poprad začne s opravou ďalšieho mosta, tentoraz na Kežmarskej ulici


Na snímke rekonštrukcia mosta na Mnoheľovej ulici v Poprade vo štvrtok 14. apríla 2022. Snímka zdroj: (tasr).


Na Kežmarskej ulici v Poprade sa v utorok 19. apríla začne s rekonštrukciou mosta. Informovala o tom radnica na sociálnej sieti s tým, že pre stavebné práce musia vodiči rátať s dočasnými dopravnými obmedzeniami.


Rekonštrukcia je rozdelená do dvoch etáp, v rámci ktorých bude doprava obmedzená striedavo vždy v jednom jazdnom pruhu. Zo zmluvy zverejnenej mestom vyplýva, že zhotoviteľ by mal dielo dokončiť do 60 dní od odovzdania staveniska. Celkové náklady na opravu mosta sú pritom na úrovni takmer 250 000 eur.

V súčasnosti ešte stále prebiehajú práce aj na rekonštrukcii mosta na Mnoheľovej ulici pri mestskom úrade. Dopravné obmedzenia pre výstavbu tam potrvajú približne do konca mája. V tomto prípade sa náklady na rekonštrukciu pohybujú na úrovni 212 000 eur.

Nutnou rekonštrukciou prejde podľa radnice aj ďalší mostný objekt na Ulici 1. mája. Mesto v tomto roku zrekonštruuje aj šesť lávok pre peších.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.08.2016
Poprad preinvestuje v lete na opravy školských budov okolo 800 000 eur
Leto v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad je v znamení rozsiahlych opráv, modernizácií i bežnej údržby. Celkovo mesto počas leta preinvestuje na tieto projekty okolo 800 000 eur. Najviac peňazí pôjde do materských škôl.
viac
18.05.2017
Radnica začala s rekonštrukciou ciest a chodníkov
Liptovskomikulášska mestská samospráva sa s príchodom jarného počasia púšťa do rekonštrukcie ciest a chodníkov. Nový asfalt dostanú tisícky metrov komunikácií v centre mesta aj v mestských častiach.
viac
29.11.2019
Rekonštrukcia MŠ na Važeckej ulici si vyžiadala viac ako milión eur
Materská škola (MŠ) na Važeckej ulici je ďalšou z prešovských škôlok, v ktorej sa po rekonštrukcii vytvorili lepšie podmienky nielen na výučbu, ale aj na hranie a zábavu detí i predškolákov.
viac
31.03.2020
Magistrát chce natrvalo dostať nákladné autá z centra mesta
Nitrianska radnica chce natrvalo dostať nákladnú dopravu z centra mesta. Magistrát ju odklonil ešte vlani v lete v súvislosti s rekonštrukciou Univerzitného mosta, ktorý bol až do soboty 28. marca prejazdný iba v polovičnom profile.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %