Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
22.10.2019 01:10

Prešovský kraj zrekonštruoval stredné školy za 2,2 milióna eur


Ilustračná snímka, zdroj: mapio-net.sk


Krajskej samospráve sa ešte počas leta podarilo dokončiť stavebné práce na šiestich školách a jednom školskom internáte. Na ďalších dvoch školách rekonštrukcie ešte stále prebiehajú.


"Celkovo šesť stredných škôl a jeden školský internát v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja (PSK) vítali svojich žiakov po letných prázdninách v novom šate. Rekonštrukčné práce za 2,2 milióna eur sú ukončené. Modernizácie objektov finišovali počas leta na školách v štyroch okresoch – v Prešove, Kežmarku, Humennom a Snine," uviedla Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK.       

Ako priblížila, na školách sa zatepľovali obvodové plášte, vymieňali okná, rekonštruovali fasády vrátane balkónov, taktiež sa opravovali strechy škôl. Rekonštruovala sa aj elektroinštalácia, systém kúrenia, schody, odstraňovali sa systémové poruchy, alebo sa robili vnútorné drobné stavebné úpravy.       

"V okrese Prešov sa počas leta dokončili rekonštrukcie na troch školách za 1,1 milióna eur. Najväčšia investícia vo výške 796.000 eur išla na zateplenie a úpravu fasády Strednej priemyselnej školy strojníckej v Prešove. Realizáciou tejto investičnej akcie dôjde k značnej úspore nákladov na výrobu tepla. Na Strednej odbornej škole lesníckej v Prešove sa zrekonštruovala elektroinštalácia a strecha telocvične za 204.000 eur. Rekonštrukciou a modernizáciou elektroinštalácie budovy teoretického vyučovania za takmer 150.000 eur prešla aj Spojená škola Ľ. Podjavorinskej v Prešove," vysvetlila Heilová.       

V okrese Kežmarok sa podľa jej slov vynaložilo na stavebné práce Strednej odbornej školy v Kežmarku celkovo 730.000 eur. Na rekonštrukciu a modernizáciu elektroinštalácie budovy teoretického vyučovania na Tvarožianskej ulici vyčlenil PSK zo svojho rozpočtu 143.000 eur. Na zateplenie obvodového a strešného plášťa, odstránenie zatekania strechy a systémových porúch na hlavnej budove školy investoval kraj 587.000 eur.       

Ako ďalej uviedla Heilová, v okrese Humenné bola dokončená rekonštrukcia Strednej zdravotníckej školy v Humennom, kde sa zateplila budova školy za 110.000 eur a školského internátu za 126.000 eur. V okrese Snina sa na Strednej priemyselnej škole zateplil strešný plášť a nainštalovali sa fotovoltické panely. Celkovo vynaložil PSK na túto investíciu 163.000 eur.       

"Na ďalších dvoch školách - Gymnáziu arm. gen. L. Svobodu v Humennom a Hotelovej akadémii Jána Andraščíka v Bardejove rekonštrukčné práce ešte nie sú ukončené. Na Gymnáziu arm. gen. L. Svobodu v Humennom sa zatepľuje obvodový plášť a učebňa za 223.000 eur. Na Hotelovej akadémii Jána Andraščíka v Bardejove prebieha rekonštrukcia balkónov, fasády budovy školy a schodiska. Celkové náklady predstavujú 130.000 eur," dodala Heilová.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.10.2020
Žilina zrekonštruovala tri materské školy za 1,5 milióna eur z eurofondov
Mesto Žilina zrekonštruovalo materské školy (MŠ) Čajakova, Trnavská a Petzvalova za viac ako 1,5 milióna eur. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka získalo financie z eurofondov v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).
viac
17.06.2021
Prešovský kraj hľadá Naj online učiteľov stredných škôl
Prešovský samosprávny kraj vyhlasuje anketu Naj online učiteľ PSK za školský rok 2020/2021. Jej zámerom je vyzdvihnúť prácu učiteľov stredných škôl v kraji počas dištančnej výučby, na ktorú museli prejsť školy počas pandémie koronavírusu. Na toto ocenenie učiteľov nominujú ich žiaci.
viac
26.10.2021
Prešovský kraj preinvestoval vo Veľkom Šariši vyše jeden milión eur
Vo Veľkom Šariši už majú dokončenú rekonštrukciu jediného mosta pre motoristov, ktorý spája oba brehy Torysy. Hotové sú už aj práce smerom na Medzany i Kanaš i na svetelnej križovatke. Prešovský samosprávny kraj tu preinvestoval celkovo 1,13 miliónov eur.
viac
18.01.2022
V roku 2022 plánuje KSK rekonštrukcie na každej tretej strednej škole
Košický samosprávny kraj sa aj v tomto roku chystá pokračovať v rekonštrukciách svojich stredných škôl. V pláne je tiež obnova a výstavba niekoľkých športovísk.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %