Pondelok 28.09.2020
Dnes má meniny 
Václav
°C
22.10.2019 01:10

Prešovský kraj zrekonštruoval stredné školy za 2,2 milióna eur


Ilustračná snímka, zdroj: mapio-net.sk


Krajskej samospráve sa ešte počas leta podarilo dokončiť stavebné práce na šiestich školách a jednom školskom internáte. Na ďalších dvoch školách rekonštrukcie ešte stále prebiehajú.


"Celkovo šesť stredných škôl a jeden školský internát v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja (PSK) vítali svojich žiakov po letných prázdninách v novom šate. Rekonštrukčné práce za 2,2 milióna eur sú ukončené. Modernizácie objektov finišovali počas leta na školách v štyroch okresoch – v Prešove, Kežmarku, Humennom a Snine," uviedla Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK.       

Ako priblížila, na školách sa zatepľovali obvodové plášte, vymieňali okná, rekonštruovali fasády vrátane balkónov, taktiež sa opravovali strechy škôl. Rekonštruovala sa aj elektroinštalácia, systém kúrenia, schody, odstraňovali sa systémové poruchy, alebo sa robili vnútorné drobné stavebné úpravy.       

"V okrese Prešov sa počas leta dokončili rekonštrukcie na troch školách za 1,1 milióna eur. Najväčšia investícia vo výške 796.000 eur išla na zateplenie a úpravu fasády Strednej priemyselnej školy strojníckej v Prešove. Realizáciou tejto investičnej akcie dôjde k značnej úspore nákladov na výrobu tepla. Na Strednej odbornej škole lesníckej v Prešove sa zrekonštruovala elektroinštalácia a strecha telocvične za 204.000 eur. Rekonštrukciou a modernizáciou elektroinštalácie budovy teoretického vyučovania za takmer 150.000 eur prešla aj Spojená škola Ľ. Podjavorinskej v Prešove," vysvetlila Heilová.       

V okrese Kežmarok sa podľa jej slov vynaložilo na stavebné práce Strednej odbornej školy v Kežmarku celkovo 730.000 eur. Na rekonštrukciu a modernizáciu elektroinštalácie budovy teoretického vyučovania na Tvarožianskej ulici vyčlenil PSK zo svojho rozpočtu 143.000 eur. Na zateplenie obvodového a strešného plášťa, odstránenie zatekania strechy a systémových porúch na hlavnej budove školy investoval kraj 587.000 eur.       

Ako ďalej uviedla Heilová, v okrese Humenné bola dokončená rekonštrukcia Strednej zdravotníckej školy v Humennom, kde sa zateplila budova školy za 110.000 eur a školského internátu za 126.000 eur. V okrese Snina sa na Strednej priemyselnej škole zateplil strešný plášť a nainštalovali sa fotovoltické panely. Celkovo vynaložil PSK na túto investíciu 163.000 eur.       

"Na ďalších dvoch školách - Gymnáziu arm. gen. L. Svobodu v Humennom a Hotelovej akadémii Jána Andraščíka v Bardejove rekonštrukčné práce ešte nie sú ukončené. Na Gymnáziu arm. gen. L. Svobodu v Humennom sa zatepľuje obvodový plášť a učebňa za 223.000 eur. Na Hotelovej akadémii Jána Andraščíka v Bardejove prebieha rekonštrukcia balkónov, fasády budovy školy a schodiska. Celkové náklady predstavujú 130.000 eur," dodala Heilová.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.02.2019
Rezort školstva zvýšil počet prvákov v Prešovskom kraji
Rezort školstva určil definitívne počty žiakov prvých ročníkov pre všetky stredné školy v Prešovskom kraji na budúci školský rok.
viac
12.06.2020
PSK odporúča otvoriť stredné školy vo svojej pôsobnosti na jeden deň
Stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja (PSK) ostanú zrejme zatvorené do posledného dňa školského roka.
viac
16.06.2020
PSK má byť "smart", efektívnejší a inovatívnejší
Zefektívnenie verejnej správy má byť výsledkom projektu "Smart PSK – Kvalitnejšia budúcnosť", s ktorým Prešovský samosprávny kraj (PSK) uspel vo výzve ministerstva vnútra Inteligentnejší a lepší samosprávny kraj.
viac
27.08.2020
Košický kraj využíva leto na opravy stredných škôl
Letné prázdniny využil Košický samosprávny kraj (KSK) na opravy stredných škôl a školských zariadení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.40 %