Sobota 22.02.2020
Dnes má meniny 
Etela
°C
24.11.2016 03:33

Prvá lyžovačka bude na Štrbskom Plese už v sobotu 26. novembra


Náhle oteplenie síce pribrzdilo prípravy na zimnú sezónu, ale nezastavilo ich.


Na Štrbskom Plese v sobotu 26. novembra odštartujú lyžiarsku sezónu. Hoci to podľa počasia aktuálne vyzerá v Tatrách na jarnú lyžovačku, Tatranci ako prví ponúkajú lyžiarom testovanie snehu.


V nedeľu 27. novembra by sa podľa slov hovorkyne prevádzkovateľa tatranských lyžiarskych stredísk Zuzany Fabianovej mali naplniť predpovede meteorológov a na Slovensku sa očakáva príchod studeného, pôvodne arktického vzduchu.       

"Už niekoľko dní si komunita snoubordistov stavia na zjazdovke prekážky a skúša novosezónne jazdenie. Rozhodli sme sa vyjsť v ústrety dopytujúcim nedočkavým lyžiarom a otvoriť červenú zjazdovku Interski na prvé testovanie snehu. Na svahu je 40 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú dobré. Nakoľko sú predpovede meteorológov na najbližšie obdobie priaznivé pre technické zasnežovanie, predpokladáme, že delá pôjdu už od nedele v nonstop režime. Naším cieľom je pripraviť zjazdovky tak, aby sezóna odštartovala naplno 3. decembra a podarilo sa nám v Tatrách otvoriť do Vianoc čo najviac zjazdoviek," uviedol šéf lyžiarskeho strediska na Štrbskom Plese Peter Tomko. Ako ďalej doplnil, podľa záujmu lyžiarov počas víkendu prispôsobia aj otváracie hodiny počas najbližších dní.      

Najdlhšia lyžiarska sezóna trvala na Štrbskom Plese 174 dní od 11. 11. 2006 – 8. 5. 2007. Posledné roky sa lyžovačka začínala 18. decembra (2010), 3. decembra (2011), 2. decembra (2012), 7. decembra (2013), 30. novembra (2014) a 6. decembra vlani.       

Lyžiarom je k prvej víkendovej lyžovačke k dispozícii lanová dráha Mostíky podľa prevádzkových hodín od 8:30 do 15:30 h. Pre peších turistov je v prevádzke lanová dráha Solisko Expres. Informácie o postupnom otváraní zjazdoviek na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici budú aktualizované na strediskovej stránke www.vt.sk.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.11.2016
Vysoké Tatry ponúkajú zaujímavé túry aj počas zimnej uzávery chodníkov
Zimná uzávera turistických chodníkov Vo Vysokých Tatrách platí od 1. novembra do 15. júna 2017. Časť chodníkov je pre turistov uzavretá z dôvodu ochrany prírody, najmä kamzíkov a švišťov vrchovských tatranských.
viac
09.11.2016
V niektorých lyžiarskych strediskách začali zasnežovať zjazdovky
Zjazdovku na Skalnatom plese a tiež Solisko na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách začali zasnežovať. S technických zasnežovaním podľa slov hovorkyne prevádzkovateľa lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách Zuzany Fabianovej začali z dôvodu mínusových teplôt v nočných hodinách.
viac
01.12.2017
Na Štrbskom Plese už spustili tri zjazdovky
Keďže sa v Nízkych aj Vysokých Tatrách v piatok začala lyžiarska sezóna, prvý decembrový deň sa pre mnohých športových nadšencov nesie v znamení zimných radovánok. Pre návštevníkov prichádzajúcich do lyžiarskeho strediska na Štrbskom Plese sú pripravené tri zjazdovky aj viacero noviniek.
viac
06.12.2017
Lyžovačku v Lomnickom sedle si lyžiari tento rok užijú skôr
Vo Vysokých Tatrách v posledných dňoch napadlo dostatok prírodného snehu, a preto si už od soboty 9. decembra užijú milovníci lyžovania prvú lyžovačku premiérovo z Lomnického sedla.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %