Štvrtok 25.02.2021
Dnes má meniny 
Frederik, Frederika
°C
20.02.2021 12:05

PSK zriadi veľkokapacitné očkovacie centrá, prvé vznikne v Prešove


Ilustračná snímka, zdroj: TV7


Prešovský samosprávny kraj (PSK) zriadi na svojom území veľkokapacitné očkovacie centrá. Prvé vznikne v Prešove, ďalšie pribudnú vo vybraných mestách v rámci celého kraja.


Ako TASR informovala hovorkyňa kraja Daša Jeleňová, v prešovskom centre sa s očkovaním začne 27. februára.  "Veľkokapacitné očkovanie zo strany krajskej samosprávy je postavené na ambulantnom sektore, čím by sa mali odbremeniť nemocnice v regiónoch. PSK chod centier zabezpečí priestorovo, prevádzkovo a materiálne. Zo strany očkovacích tímov, respektíve poskytovateľov ambulantnej starostlivosti, budú zabezpečení zdravotnícki pracovníci v zložení lekár a setra, prípadne samostatne lekár alebo sestra, celý výkon očkovania a následné vykazovanie výkonu očkovania," uviedla Jeleňová.      

Prvé očkovacie centrum PSK vznikne v priestoroch Športovej haly Hotelovej akadémie na Baštovej ulici v Prešove. Vakcináciu tam 27. februára v čase od 8.00 do 17.00 h zabezpečí desať tímov. Prebiehať bude v kójach, kde bude fungovať takpovediac desať samostatných ambulancií. Počas celej doby vakcinácie tam bude prítomný aj erudovaný tím záchrannej zdravotnej služby.       

"PSK má na tento účel z ministerstva zdravotníctva zakontrahovaných 1500 vakcín. Kraj nateraz nedisponuje informáciou, aké skupiny obyvateľstva sa v pilotnom centre v Prešove budú očkovať. V týchto dňoch by malo byť toto centrum zaregistrované v očkovacom systéme na stránke www.korona.gov.sk," vysvetlila Jeleňová.       

Okrem centra v Prešove by mali postupne vzniknúť ďalšie, a to vo vybraných mestách kraja. "Na Spiši by sa malo centrum zriadiť v meste Poprad a na hornom Zemplíne v Humennom, pričom do úvahy pre ďalšie centrá pripadajú aj mestá Stará Ľubovňa a Bardejov. Počet očkovacích centier bude závisieť od množstva dodávok vakcín zabezpečených pre kraj zo strany rezortu zdravotníctva. Očkovanie by malo v centrách prebiehať zatiaľ vo víkendovom režime," doplnila Jeleňová.       

PSK v súvislosti so zriadením veľkokapacitných vakcinačných centier už spustil podľa jej slov registráciu poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Formulár na prihlásenie je k dispozícii na webovom sídle kraja www.vucpo.sk. Termín uzávierky pre prihlasovanie je do 23. februára do 15.00 h.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.07.2020
Medzi Prešovom a Starou Ľubovňou bude premávať mimoriadny vlakový spoj
Na trase Prešov – Plaveč – Stará Ľubovňa bude premávať mimoriadny vlakový spoj. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR a krajskými organizáciami cestovného ruchu vypraví počas leta štyridsaťštyri mimoriadnych vlakových spojení na desiatich linkách.
viac
05.08.2020
PSK: Najväčší výpadok na daniach v kraji by mali pocítiť mestá Prešov a Poprad
V Prešovskom kraji by mali pocítiť najväčší výpadok príjmov z podielových daní fyzických osôb v súvislosti s koronakrízou v absolútnych číslach najväčšie mestá Prešov (2,24 milióna eur) a Poprad (1,29 milióna eur).
viac
19.02.2021
Starosta R. Kusý si vie predstaviť veľké vakcinačné centrum na NFŠ
Starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý si vie predstaviť, že by vakcinačné centrum v rámci hlavného mesta vzniklo v priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ).
viac
22.02.2021
Trnavský kraj pilotne očkoval vo veľkokapacitnom centre
Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zorganizoval počas víkendu (20. - 21. 2.) očkovanie proti ochoreniu COVID-19 vo svojom pilotnom veľkokapacitnom očkovacom centre na Strednej zdravotníckej škole v Trnave.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.52 %