Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
24.08.2020 07:35

Schody 2020 - XXI. memoriál Vladimíra Ružičku


Snímka zo súťaže.


V sobotu (21. augusta 2020), sa uskutočnila súťaž hasičov „Memoriál Vladimíra Ružičku - Schody 2020“. Hasiči si takto pripomenuli kolegu - hasiča Mestského požiarneho zboru v Bratislave, ktorý roku 1997, vo veku 30 rokov, zahynul pri výkone povolania.


Už 21. ročník zorganizovali hasiči z Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy v spolupráci s ich športovým klubom. Tento rok prvýkrát súťažiaci zdolali takmer dve desiatky poschodí v budove INCHEBY.

„Táto súťaž je prezentáciou nielen fyzickej kondície, sily a pevnej vôle našich hasičov, ale predovšetkým ukážkou kolegiality, spolupatričnosti a vzájomnej dôvery, čo patrí medzi ich nevyhnutnú výbavu. Pre nás je ubezpečením, že sme v dobrých rukách,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Prihlásilo sa 43 dvojíc, medzi nimi 6 žien v zmiešaných dvojiciach a nechýbali ani hasiči z Čiech a Maďarska. Družstvá zdolali 18. nadzemných podlaží v 18 kg výstroji. Takú váhu má zásahový kabát, nohavice s vložkami, zásahová obuv a rukavice, hasičská prilba a autonómny dýchací prístroj s maskou. Rozhodujúci bol čas druhého z dvojice a rozdiel medzi nimi nesmel byť väčší ako dĺžka jedného schodišťového ramena. Tohtoročný víťaz, dobrovoľný hasič, zvládol túto výzvu za 2 min. a 36 sekúnd.

Víťazi si odnášajú pamätné poháre, vecné ceny a diplomy za účasť. Ale odmenou každého súťažiaceho je samotné dosiahnutie cieľa, čo je aj previerkou vlastných limitov a prekonaním seba samého.

Autor: (KMV MVSR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.11.2016
Témou bratislavského seminára bude „Voda, rieky a krajina“
9. novembra 2016 sa uskutoční v Bratislave seminár, ktorý organizuje Nadácia Ekopolis v rámci súťaže PRE VODU. Seminár je otvorený nielen pre záujemcov súťaže PRE VODU, ale aj pre odbornú verejnosť, zamestnancov verejnej správy, akademickú sféru, aktívnych občanov a členov mimovládnych organizácií.
viac
23.06.2017
Primátor ocenil bratislavských víťazov kampane Do práce na bicykli
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal ocenil v utorok (20. 6.) najlepších súťažiacich z Bratislavy, ktorí sa zapojili do národnej kampane Do práce na bicykli. Víťazi sa zišli v Červenom salóniku Primaciálneho paláca, kde sa konalo slávnostné odovzdávanie cien pre najlepších bratislavských súťažiacich.
viac
05.04.2019
BSK: Vynovená Bratislava CARD City & Region
Sezóna 2019/2020 je už v poradí 13., kedy môžu turisti, či už domáci alebo zahraniční, zažiť atraktivity a služby Bratislavy a Bratislavského regiónu výhodnejšie. Držiteľ Bratislava CARD City & Region má benefity po celom Bratislavskom kraji a využiť tak môže až 117 zliav.
viac
09.12.2020
Dva slovenské projekty získali ocenenie v rámci celoeurópskej súťaže
Dva slovenské projekty získali ocenenie v rámci celoeurópskej súťaže Innovation in Politics Awards.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %