Piatok 14.05.2021
Dnes má meniny 
Bonifác
°C
17.04.2021 03:55

Spišskonovoveská zoo privíta prvých návštevníkov už 20. apríla


Ilustračná snímka


Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi v súvislosti s uvoľňovaním protipandemických opatrení otvorí svoje brány pre návštevníkov už najbližší utorok (20. 4.) Uviedol to pre TASR riaditeľ zoo Karol Dzurik s tým, že pôvodne sa mala sezóna začať 1. apríla.


Ako priblížil, návštevníci sa môžu tešiť na nové zvieratá, ktoré v zoo ešte nechovali. Ide o párik servalov stepných a korytnačku kajmanku dravú. Ďalej plánujú obnoviť chov kengúr červených. Pôjde o druhý druh vačkovca, keďže teraz chovajú kengury červenokrké. Návštevníci podľa slov Dzurika takisto spozorujú zmodernizované, komfortnejšie chovné zariadenie pre veľké mačkovité šelmy.

Nový riaditeľ zoo má viacero plánov do budúcna. Chce vystavať nové chovné zariadenie pre leva, kde by ho návštevníci mohli pozorovať aj vo vnútornom chovnom zariadení. Ďalej vybudovať novú vyhliadkovú terasu nad jazerom, z ktorej by sa v budúcnosti schádzalo do chovného zariadenia pre nočné živočíchy. „Z návštevníckeho hľadiska by bolo potrebné otvoriť novú reštauráciu v areáli zoo a rekonštruovať sociálne zariadenia,“ dodal Dzurik.       

Ako ďalej ozrejmil, minulý rok prišlo do zoologickej záhrady celkovo 116.010 návštevníkov, čo je o 5081 menej ako v roku 2019, keď mali rekordnú návštevnosť. „Ide o mierny pokles, ktorý bol zapríčinený neskorším otvorením a skorším zatvorením zoo, ale aj absenciou školských výletov,“ vysvetlil riaditeľ.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.05.2019
Dve najväčšie spišské mestá pripravili na MDD bohatý program
Dve najväčšie mestá na Spiši pripravili pri príležitosti Medzinárodného dňa detí (MDD) pre najmenších obyvateľov bohatý program. Hovorkyňa mesta Poprad Jarmila Hlaváčová informovala, že oslavy pod Tatrami potrvajú niekoľko dní.
viac
21.08.2019
Organizátori finišujú s prípravami dní mesta a remeselného trhu
V Spišskej Novej Vsi finišujú prípravy na Dni mesta a 24. ročník Trhu ľudových remesiel.
viac
22.05.2020
Spišská Nová Ves otvorí materské a základné školy za špecifických podmienok
Spišská Nová Ves od 1. júna otvára materské a základné školy, ktoré sú v jej zriaďovateľskej pôsobnosti, za špecifických podmienok. Rozhodol o tom krízový štáb mesta v súvislosti s postupným uvoľňovaním opatrení v rámci štvrtej fázy. Informovala o tom pracovníčka pre styk s médiami Edita Gondová.
viac
06.02.2021
Mesto otvorí školy, rozšírilo aj testovaciu kapacitu
Mesto Spišská Nová Ves v súvislosti s otváraním škôl rozšírilo počas víkendu (6. - 7. 2.) testovaciu kapacitu mobilného odberového miesta. V meste budú od pondelka (8. 2.) otvorené všetky mestské materské školy. Základné školy otvoria svoje brány len pre žiakov prvého stupňa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.76 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %