Štvrtok 08.12.2022
Dnes má meniny 
Marína
°C
19.11.2022 12:55

V Detve skolaudovali štvrtú nájomnú bytovku v časti Dolinky, má 42 bytov


Ilustračná snímka: mesto Detva


 V Detve ukončili výstavbu ďalšej, v poradí už štvrtej bytovky v časti Dolinky. Kolaudačné rozhodnutie pre objekt so 42 nájomnými bytmi nadobudlo právoplatnosť 12. novembra.


Náklady na stavbu dosiahli 2,45 milióna eur vrátane prác na technickej vybavenosti, nových cestách, parkovacích plochách, verejnom osvetlení, sieťových prípojkách a projektovej dokumentácii.

Ako mesto informuje na svojej stránke, výstavbu bytovky financovala samospráva z príspevku zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB), dotácie na obstaranie nájomných bytov, ktorú získala od Ministerstva dopravy a výstavby SR, a z vlastného rozpočtu.         

"Som rád, že sa nám podarilo vybudovať nové nájomné byty, ktoré budú slúžiť najmä mladým rodinám," zhodnotil ukončenie výstavby primátor mesta Ján Šufliarský. Podľa neho je takáto pomoc v súčasnej dobe ešte dôležitejšia, pretože byty na realitnom trhu sú drahé a nie každý si môže dovoliť hypotéku na ich kúpu.       

V bytovke je desať jednoizbových bytov, 17 dvojizbových a 15 trojizbových. V utorok (15. 11.) už zasadala komisia sociálna, bytová a marginalizovaných komunít pri Mestskom zastupiteľstve v Detve a vybrala nových nájomníkov. Žiadatelia museli spĺňať podmienky stanovené zákonom o dotáciách na rozvoj bývania a o sociálnom bývaní a súvisiacich predpisov.       

Na získanie nájomného bytu v novej bytovke musel mať žiadateľ dovŕšený vek 18 rokov a v Detve buď trvalý pobyt, alebo zamestnanie. "Okrem toho žiadatelia nesmú byť vlastníkmi, nájomcami, spoločnými nájomcami iného bytu či rodinného domu a ku dňu podania žiadosti museli mať uhradené záväzky voči mestu," pripomína mesto.      

 V súčasnosti tak mesto spravuje už 403 nájomných bytov. V časti Dolinky je ich v troch bytových domoch celkom 130, veľká časť nájomných bytov je aj v zástavbe na Štúrovej ulici.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.11.2019
Mesto odovzdá do užívania vyše 100 nových nájomných bytov
Mesto Šaľa bude už o niekoľko dní odovzdávať do užívania vyše 100 nových nájomných bytov na Kráľovskej ulici. V prvej etape bolo v tej istej lokalite ešte minulý rok odovzdaných 34 bytov.
viac
23.09.2020
BBSK chce v B. Štiavnici vybudovať domov dôchodcov a nájomné byty
V Banskej Štiavnici možno pribudne domov sociálnych služieb aj niekoľko nájomných bytov. Vzniknúť by mali v areáli bývalej Strednej odbornej školy (SOŠ) na Špitálskej ulici.
viac
10.12.2020
Budovu ZUŠ zrekonštruujú na bytový dom s 24 bytmi
Mesto Dubnica nad Váhom zrekonštruuje bývalú budovu základnej umeleckej školy (ZUŠ), v ktorej vznikne 24 nájomných bytov. Výzvu na predkladanie ponúk zverejnilo mesto vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.
viac
10.02.2021
V Malackách pribudnú nové nájomné byty určené lekárom a učiteľom
K 130 mestským nájomným bytom v Malackách má čoskoro pribudnúť ďalších deväť. V zrekonštruovaných priestoroch v centre mesta majú poskytnúť domov pre učiteľov a lekárov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.30 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.12 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %