Sobota 04.04.2020
Dnes má meniny 
Izidor
°C
19.03.2020 09:40

Zber medvedieho cesnaku nie je povolený na územiach s 3. až 5. stupňom ochrany


Snímka zdroj: (hiking.sk).


Zber medvedieho cesnaku nie je povolený v chránených územiach s tretím až piatym stupňom ochrany. Za nezákonné natrhanie hrozí vinníkovi pokuta. Upozorňuje na to Štátna ochrana prírody SR.


V oblastiach s nižším stupňom ochrany alebo lesoch a lúkach bez stupňa ochrany je zber medvedieho cesnaku povolený. „Pre každoročne sa opakujúci problém so zberom cesnaku medvedieho v Národnej prírodnej rezervácii Jovsianska hrabina, správa Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Vihorlat v tomto období vykonáva zvýšené kontroly chráneného územia,” uvádza CHKO Vihorlat na webovej stránke.

Ochranári pripomínajú, že každé chránené územie je v teréne označené a je potrebné v ňom chodiť po vyznačených trasách. „Každý, kto má záujem zbierať pre osobnú potrebu jarné kvety, by sa mal vopred informovať a ubezpečiť, na akom území tak chce urobiť a či tam je takáto činnosť dovolená,” upozorňujú ochranári.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.06.2016
Dokončili revitalizáciu Karloveského ramena
Po rokoch príprav a siedmich týždňoch terénnych prác dnes dokončili sprietočnenie bratislavského Karloveského ramena. Dunaj tade opäť prúdi bez prekážok.
viac
25.08.2016
Postrek obmedzuje zber lesných plodov v časti vojenských lesov na Záhorí
V časti vojenských lesov na Záhorí je až do 24. septembra zákaz zberu lesných plodov. Dôvodom je aplikácia chemického postreku, ktorý má zabrániť ďalšiemu rozšíreniu listožravého hmyzu - húseníc hrebenárky borovicovej.
viac
22.03.2017
Zber parožia jelenej zveri je zakázaný, varujú poľovníci
V posledných týždňoch dochádza k zhadzovaniu parožia u jelenej zveri. Zber takzvaných zhodov je však na Slovensku zakázaný. Informuje o tom Poľovnícke združenie Javor z Podolínca.
viac
25.10.2017
Envirorezort rozšíri národný zoznam území európskeho významu
Ochrana prírody a zachovanie biodiverzity – bohatstva rastlinných a živočíšnych druhov bude na Slovensku účinnejšia. Do európskej sústavy chránených území NATURA 2000 pribudne 169 lokalít s výmerou takmer 32 tisíc hektárov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.17 %